Toshiba Sattallite L675-119 iAtkos ML2 Boot Etmiyor

OzerKOSE

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
GRAPHIC & WEB DESIGNER
Merhaba Arkadaşlar,

iAtkos ML2 Kurulumu için bir çok deneme yaptım maalesef olmadı sizlere danışmak istedim, yardımlarınızı esirgemeyin lütfen.

Yaptığım işlemler :

1- iAtkos ML2 ' den önce Mavericks Kurmak istedim, şuanda yaşadığım problemi yaşadım boot etmedi.
2- iAtkos ML2 Kurulumu için SanalMakina Kurup içine iAtkos ML2 Kurdum.
3- iAtkos ML2 USB oluşturmak için iAtkos ML2 Kurulum Rehberi » Technopat Rehberini Harfiyen uyguladım.
4- Bios ayarlarını gördüğüm ve bildiğim kadarıyla yaptım.
5- F12 ile USB seçip ardından sürekli 1'e bastım. Boot etmedi.
6- USB de sıkıntı vardır diye 6 tane usb Bellek denedim hepsi 8 GB üstünde

Acaba nerede yalnış yapıyorum tam olarak.
Elimden Geldiğince Bütün Bilgileri Aşağıda belirttim,Bios Ayarları şuanda Default'tur.Düzenlemem gereken yerleri belirtirseniz sevinirim.

Bilgisayarıma MAC kurdurmak istiyorum parayla bile yaptıracak kimse bulamadım şuana kadar :)

Makina Özellikleri Laptop :

• Toshiba Sattallite L675-119 / PSK3EE
  • İntel Core i5 M460 2.53Ghz
  • Yükseltilmiş Ram Olarak : 8 Gb 1060Mhz Ram
  • 240 Gb Cosair'in SSD Diski mevcuttur.
  • Windows 7 64 Bit Pro Orjinal işletim sistemi mevcut.
  • Ati Mobilty Ekran kartı mevcut.
r83dp0t.png
l8pprd0.png
41tft32.jpg

5b9p4td.jpg

81fhtj.jpg

11ppf5h.jpg

pj43p2r.jpg

Bence maverick deneyin. Maverick kurarken boot ederken 1 e bastığınızda 2. Bootloader olan chameleon bootloader devreye giriyor. Ben öyle kurmuştum. Sizde bir deneyin isterseniz. Boot ayarlarında yapacağınız birşey yok sanırım. Boot ettirebilirseniz -v komutuyla ilk kurulum için deneyebilirsiniz. İlk seferde yapamamanız çok normal ama sabır işi uykusuz geceler işi bu iş. Kolay gelsin.

Bence maverick deneyin. Maverick kurarken boot ederken 1 e bastığınızda 2. Bootloader olan chameleon bootloader devreye giriyor. Ben öyle kurmuştum. Sizde bir deneyin isterseniz. Boot ayarlarında yapacağınız birşey yok sanırım. Boot ettirebilirseniz -v komutuyla ilk kurulum için deneyebilirsiniz. İlk seferde yapamamanız çok normal ama sabır işi uykusuz geceler işi bu iş. Kolay gelsin.

Hocam maverick kurucam ama nasıl usb belleği oluşturamadım onun için gerekli rehber videosu olsa süper olucakta.

Raw formatlıydı sanırım o dosya direk atılmaz. Sabit konudaki suse studio programı ile yazdır. Basit bir işlem o.

Dediğin gibi .raw dosyasınıda indirdim, suse Studio programı ile yazdırdım usb ye ama işlemedi yine tekrar deneyeyim bakalım ne olacak.
tekrar denedim usb yi ntfs olarak biçimlendirdim suse yardımıyla belleğe attım ama çalışmadı boot etmiyor acaba sıkıntı neden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen hiç bir şekilde laptop da h boot etmiyor aynı USB ile başka makinada boot ediyor iatkos ml2 olarak. Smryna82 arkadaşla çok uğraştık olmadı.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı