Toshiba Taşınabilir Harddisk açılmıyor

crazymurat34

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
6 Ay önce aldığım bu Harddisk bir 1 hafta önce sıkıntısız çalışıyordu. Sonra bir dosya yükledim kaldırdım, sonraki gün taktım görmedi. Işığı yanıyor ama açmıyor, acaba virüs mü girdi harddisk'e anlamadım gitti. Bir yardımcı olursanız sevinirim. (Bir kere usb çektim de mavi ekran hatası almıştı, bilgisayar açılıp kapandı bir ilgisi var mı bilmiyorum.)

Parantez içinde ki olaydan sonra mı görmemeye başladı :) Eğer öyle ise hatanın nedenini biliyorsun ancak açık olarak söylemeye çekiniyorsun :)
Bu tür diskleri bilgisayar kapanmadan veya güvenli kaldır'ı kullanmadan çektiğinizde bu durumlarla karşılaşabilirsiniz. Çoğunlukla da sebebi budur, yeni ise garantiye gönderin.

hata.jpg

:D :D :D Bunu açmanın bir yolu yok mu? İçindekiler başka yere kaydedim sonra garantiye gönderirim yardımlarınızı bekliyorum. İşletim sistemim Windows Xp Sp 3 acaba bios güncellemek mi gerek? Pek bilgim yok Murat bey. Parantez içindeki olaydan sonra 1 ay kullandım sonra oldu.

Link bu:

en ucuz Toshiba Stor.E Basics 1TB HDTB110EK3BA Taşınabilir Disk / Harici Disk fiyatı akakce.com'da

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu çözdüm Recep abi. Windows 8.1 virüs girmiş, ondan açılmıyormuş. Bir programla girdimi, dosyalarım kurtardım, formatlayacağım.

Sorunu çözdüm Recep abi. Windows 8.1 virüs girmiş, ondan açılmıyormuş. Bir programla girdimi, dosyalarım kurtardım, formatlayacağım.
Resmi gönderdiğin aban bildirilmemişti. Kusura bakma o gönderdiğin gün görse idim virüsten şüphelenebilirdik ancak resim çok bulanık düşük kalite. Bios güncel değilse tabi güncellemen daha iyi olacaktır.

Bios güncellemek istiyorum ama ya başarısız olursa diye bir kaygı var. Sonra para vermek istemem tesekkür ederim yinede.

Bios güncellemek istiyorum ama ya başarısız olursa diye bir kaygı var. Sonra para vermek istemem tesekkür ederim yinede.
Anakart modelini rev varsa rev'i yazarsan kuşkulanacak bir durum olup olmadığını söylerim. Vereceğin modeller doğru olduktan sonra kuşkulanmaya gerek yok.

BİLGİSAYARIM

İşlemci

İNTEL CORE 2 DUO E6400 2.13 GHZ

Anakart

GİGABYTE G31ML-ES2L (BİOS F8)

Ekran Kartı

NVIDIA GEFORCE 210

Bellek

KİNGSTON HYPERX 4GB 1600MHZ

Sabit Sürücü

SAMSUNG HD160HJ

Optik Sürücü

HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50

Kasa

AOPEN ES55-C130

Güç Kaynağı

230WATT Değişti
[TBODY] [/TBODY]
rev nedir 4 tane çıkıyor aramada nasıl anlıcam hangi rev

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı