TOSHIBA VG10S SATA 3 Desteği

Mizah

Kilopat
Yer
Çaycuma
Sorum konu başlığından da anlaşılacağı üzere TOSHIBA VG10S adlı ana karta sahip bir latop'um var. SATA 3 destekli olup olmadığını anlamak için nette araştırma yaptım lakin göremedim ya da bulamadım özetle. Şu anki HDD'de bad sector oluştuğu için tam olarak ölmeden değiştirme kararı aldım o yüzden sistemime uygun olan bir HDD almam mı gerekiyor yoksa 2.5 inç her HDD uyar mı?

Şu anki HDD = TOSHIBA Dahili Hard Disk | TOSHIBA 2.5 1TB 5400rpm SATA 3Gb/s MQ01ABD100

Örnek almak istediğim HDD = Seagate Mobile 1TB 2.5" 5400RPM Sata3 128MB Cache Notebook Fiyatı

İnce makinalar için daha ince HDD gerekebiliyor. SATA 3 desteğinin HDDler için bir anlamı yok, o hızları göremiyorlar bile, SSD alacak olsan anlamlı olurdu.

http://www.seagate.com/tr/tr/consumer/upgrade/mobile-hdd/#specs

Burada ölçüleri yazıyor, mevcut olanla karşılaştırırsın. Alacağın model farklı olursa da ürün numarasından gene benzer sayfalara ulaşırsın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı