TP-Link Archer VR600 SNR margin değeri ve reset hatası

Rakunner

Kilopat
Daha fazla  
Selam herkese, 2 yıldır TP-Link Archer VR600V3 modem kullanmaktayım ancak bu modemin 2 günde bir bazen biraz daha uzunda olabilir durduk yere olmadık zamanlarda kendini resetlemesi ve her reset sonrası SNR margin değerinin 8'lere kadar düşmesi bu düşme kaynaklı da downstream ve upstream azalması artık sıkıntı yaratmaya başladı.

Bu sorun modem kaynaklımı yoksa ISS kaynaklımı tam olarak eminde olamıyorum. Sadece birkaç ay denemeliğine modemin alt kısmına fan yerleştirip soğutma sağladığımda ve eğer tesadüf değilse bu şekilde modem haftalarca hiç kendini resetlemedi. Şimdi tekrardan fansız çalıştırmaya başladım ve kendini resetlemeler SNR margin değerlerinin düşmesi gene başladı.

Bir diğer ihtimal verdiğim durum ise modemin bulunduğu oda da diğer elektronik cihazlar çalışırsa modem kapanıp açılıyor ve açıldığındaki değerler düşük geliyor ta ki diğer elektronik cihazlar kapanana kadar, kapandıklarında modem değerleri olması gereken değerlerine tekrar geliyor bir süre sonra.

Buna benzer sorun yaşayan ve çözebilen ya da tavsiye verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Aynı modemde aynı sorunu yaşıyorum. Modem kendi kendini resetliyor ve bağlantı 8-9MBPSlere düşüyor. Herhangi bir firmware güncellemesi de yok 2-3 senedir.
Yani dediğim gibi tek çözüm altına koyduğum fan ile oldu çünkü bu modem aşırı ısınıyor. ISS kaynaklıda olabilir bizim aşağıdaki kutuyu bir kaç kez kaza sonucu devirmişlerdi onlada alakalımı diye düşünmekteyim.

Geri
Yukarı