TP-Link TL-WA750RE veya D-LINK DAP-1155

Ogudeg

Kilopat
Daha fazla  
4 katlı apartmanda en üst kattayız. 2 kat aşağımızdaki modemi kullanıyorum. Bir adet access point vardı falat geçenlerde şiddetli şimşek çaktı, hava bozuktu bir şekilde cihaz bozuldu. Böyle de çok yavaş oluyor, bazen internet hiç olmuyor. Yeni bir tane almak istiyorum, fakat aklıma takılan sorular var bunları sorayım.

Ayrıca kullandığım buydu:

nazedudu.jpg

İnternetten birkaç seçenek buldum ve arasından iki tanesi bana uygun geldi. Hangisini alacağım konusunda kararsızım. Link vereyim.

http://www.n11.com/tp-link-tl-wa750re-150mbps-menzil-genisletici-P27458664
http://www.n11.com/d-link-dap-1155-wireless-n150-access-point-router-P15585237

İlk sorum şu. İki adet seçenekten hangisini alayım? Pek bilgim yok bu konuda. Diğer sorum ise birinci linkteki aygıtın kurulumu diğerler aygıtlar gibi mi? Sadece prize takınca iş görür mü yoksa yine de internet kablosunu takmam mı gerekir? Bunları cevaplarsanız sevinirim, teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Prize taktıktan sonra bir site var aynı modem arayüzü gibi ama menzil genişleticiye ait oradan bir kaç ayarlama yapman gerekiyor. Yani kabloyu takmana gerek yok.

Evet o ayarlama işini görmüştüm ben de. Çok kullanışlıymış o zaman onu alayım. Galiba onun internetine bağlandıktan sonra ayarları yapıyoruz değil mi? Ve ayarları yaptıktan sonra onun yerini değiştirmem sorun çıkarmaz galiba?

Sizin gösterdiğiniz ürünle benim almak istediğim ürün arasında bir fark vardır elbet, fiyatı da gösteriyor. Çok büyük bir fark var mı sizce? Büyük çaplı bir şey.

Elbette ben köyde yaşadığım için 400 metre ileride bahçemiz var oraya kadar wireless çekmediği için bunu ve bir anteni kuracağım sizinki apartman için sizin gösterdiğiniz aynı ürünün 300 mbps olanı var ona da bakabilirsiniz isterseniz.

İşte bu .
Duvarların kalınlığına ve engellere göre sinyal düşüşü yaşanabileceği için bakmanızı tavsiye ederim.

Ben n11.com da görmedim, oradan almak istiyorum indirim kuponum var çünkü. Çok uğraştırdım sizi de ama link atabilir misiniz? Gerçekten tekrar teşekkür ediyorum ilginiz için.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı