TP-Link TL-WA854RE N300 Mbps Wi-Fi Menzil Genişletici DHCP sunucusuna bağlanamıyor hatası

Ozkan473

Kilopat
Daha fazla  
TP-Link AC1200 Wireless Dual band modemi Türk Telekom'dan kampanya olarak verdiler. Evimiz çok katlı olduğu için TP-Link TL WA854RE model menzil genişletici satın aldık. Menzil genişletici aldıktan sonra laptopla modeme bağlantı sorunu yaşıyorum. DHCP sunucusuna bağlanamıyor hatası veriyor. Menzil genişleticiyi kapattığımda laptop sorunsuz modeme bağlanmaktadır. Telefonlarla modeme bağlanmada sorun olmamaktadır. Yazılım uyumsuzluğu mu var? Bu sorunun çözümü hakkında bilgisi olan var mı? Aynı ürünleri kullanıp aynı sorunu yaşayan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki IP çakışması vardır, Repeater'e farkı bir IP vermeyi dener misin?

TP-Link AC1200 Wireless Dual band modemi Türk Telekom'dan kampanya olarak verdiler. Evimiz çok katlı olduğu için TP-Link TL WA854RE model menzil genişletici satın aldık. Menzil genişletici aldıktan sonra laptopla modeme bağlantı sorunu yaşıyorum. DHCP sunucusuna bağlanamıyor hatası veriyor. Menzil genişleticiyi kapattığımda laptop sorunsuz modeme bağlanmaktadır. Telefonlarla modeme bağlanmada sorun olmamaktadır. Yazılım uyumsuzluğu mu var? Bu sorunun çözümü hakkında bilgisi olan var mı? Aynı ürünleri kullanıp aynı sorunu yaşayan var mı?

Cihazı kurarken DHCP ayarını kapatın. Muhtemelen genişletici IP vermek istiyor olabilir. DHCP'yi kapatırsan direk modem IP verecektir.

Sosyalde aynı sorun hakkında çözüm vardı. Uyguladım ve düzeldi. Tether uygulamasını indirip uygulama üzerinden DHCP kapattım ve 1 saatlik planlı kapatmayı aktif ettim. Uygulama çok kullanışlı. Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı