TP-LINK TL-WR940N Menzil Genişletici Tanımlanamayan Ağ Sorunu

ErkamS

Hectopat
Makaleler
1
İnternet menzilini genişletmek için TP-LINK TL-WR940N aldım. Bugün kurulumunu yaptım. Modemin arayüz köprü kısmından MAC adresini ekledim. Menzilim genişlediği halde, bağlandığım an internet bağlantısı olmuyor ve tanımlanamayan ağ yazıyor. Ne yaptıysam sorunu düzeltemedim. Yardımcı olursanız sevirinirim.
1532121122956.png
1532121442560.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Menzil genişleticinizin arayüzünde modemi tanıyorsa kullanıcı adı ve şifresini girerek deneyin. Menzil genişletici kullandım ama her marka modelin farklı arayüzü olabilir. Arayüzde başka seçenekleri de değerlendirin derim. Olmazsa arayüzün resmini buraya atın yardımcı olmaya çalışalım.

Benim verdiğim link kablo ile bağlanarak yapılan ayarmış durum buysa modeminizden routera kablo ile bağlanıp benim verdiğim videodaki tarifi uygulayın bakalım kablo ile bağlanıldığında sonuç ne olacak.

Menzil genişleticinizin arayüzünde modemi tanıyorsa kullanıcı adı ve şifresini girerek deneyin. Menzil genişletici kullandım ama her marka modelin farklı arayüzü olabilir. Arayüzde başka seçenekleri de değerlendirin derim. Olmazsa arayüzün resmini buraya atın yardımcı olmaya çalışalım.
Onları girdiğim halde böyle oluyor hala anlamadım niye böyle bi sorun var.
Benim verdiğim link kablo ile bağlanarak yapılan ayarmış durum buysa modeminizden routera kablo ile bağlanıp benim verdiğim videodaki tarifi uygulayın bakalım kablo ile bağlanıldığında sonuç ne olacak.
Tamam bide öyle deneyeyim.

Onları girdiğim halde böyle oluyor hala anlamadım niye böyle bi sorun var.

Tamam bide öyle deneyeyim.
Birde ben videoları tam izleme şansı bulamadım ama Dhcp kapatılıyor mu buna özen gösterin, ağa bağlanacak donanımlara ip atama işini modeminizin yapıyor olması gerekir.

Normal olarak çalışıyor derken, WR940N üzerinden oluşturduğunuz wi-fi ile internete bağlanabiliyorsunuz demek oluyor sanırım.
Çok uzman olmamakla birlikte ben olsam neleri deneyeceğimi söyleyim size. Cihazı tekrar fabrika ayarlarına getirip, Repeater klavuzunu uygulamaya başlamadan önce sol taraftaki menüde Dhcp diye bir satır gördüm devre dışı bırakma işini oradan hallederdim. Klavuza uyma kısmını buradan sonra yapar ve Smart Dhcp kısmına geldiğimde karşıma ne çıkacağına göre seçenekleri denerdim.

Normal olarak çalışıyor derken, WR940N üzerinden oluşturduğunuz wi-fi ile internete bağlanabiliyorsunuz demek oluyor sanırım.
Çok uzman olmamakla birlikte ben olsam neleri deneyeceğimi söyleyim size. Cihazı tekrar fabrika ayarlarına getirip, Repeater klavuzunu uygulamaya başlamadan önce sol taraftaki menüde Dhcp diye bir satır gördüm devre dışı bırakma işini oradan hallederdim. Klavuza uyma kısmını buradan sonra yapar ve Smart Dhcp kısmına geldiğimde karşıma ne çıkacağına göre seçenekleri denerdim.
Evet wi-fi ile internete bağlanıyor.Tamam bir de öyle deneyeyim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı