Trendyol'dan kart ile işlem yapıldığında dair mesaj geldi

Kaledar

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim kartımla Trendyol üzerinden işlem yapılması için bana onay mesajı geldi. Hesabımda böyle bir aktivite yok. Zaten şifre girilmeyince de işlem gerçekleşmemiştir. Bu durum yanlışlıkla olmuş olabilir mi? Hesabımda şu an o kadar para da yok. Bankayla iletişime geçmem gerekir mi?

Geçmiş olsun hocam muthelemen kart bilgilerin başka bir kişinin elinde ve o kişi Trendyol üzerinden alışveriş yapmaya çalışmış şifre isteyince de isteğini gerçekleştirememiş müşteri hizmetlerini arayıp "kart bilgilerim bir başkasının elinde olabilir" diyerek kart bilgilerini değiştirebilirsiniz bu işlemi yapana kadar kartınızı kullanıma kapalı halde tutun. Hepsiburada'da örneğin banka 3D Secure yoksa bilgilerden sonra onaylayabiliyor para yok nasıl olsa deyip geçmeyin ne olur olmaz.

Bankayı arayıp Kartını iptal ettir, trendyol hesabının da şifresini değiştirip temizle içinde bilgin kalmasın. Trendyol veri sızıntısı konusunda çok sıkıntılı ve oldukça sabıkalı. Bu sorumsuz ve iş bilmez firma yüzünden yıllar önce hesabımdan para çekildi ve kartımı değiştirmek zorunda kaldım. Ondan sonra da bir daha trendyol'dan alışveriş yaparken asıl kartımı kullanmadım. Sanal kartım kayıtlı ama onu da ara sıra birileri dürtüyor, bildirim geliyor. Nasıl beceriyorlar bilmiyorum artık ama Trendyol'dan alışveriş yapmamaya özen gösteriyorum size de tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı