Trojan nasıl silinir?

mw2ghost

Zeptopat
Daha fazla  
Bilmediğim bir USB belleği taktıktan sonra bilgisayarıma trojan virüsü bulaştı. Şu anda Bitdefender indiriyorum. Harici hard diskim var ve bütün sosyal medya hesaplarım, resimlerim, müziklerim, oyunlarım hepsi bu hard diskin içinde. Haliyle bu hard diski komple silemem. Lütfen yardımcı olun ne yapacağımı bilmiyorum.:(

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15,8 KB · Görüntüleme: 320
Bulaşmamış. Tespit edip karantinaya aldığını söylüyor. Bulaştığını düşündüren şey nedir?
usb belleğin içinde olan 4 dosyaya da tıkladım ve açtım çünkü. İçinde 2015 ve 2016 yıllarına ait anadolu lisesi sınav test kağıdı vardı. Uzantısı .lnk tarzı bir şeydi
Tehdit berteraf edilmiş, sorun yok.
usb belleğin içinde olan 4 dosyaya da tıkladım ve açtım çünkü. İçinde 2015 ve 2016 yıllarına ait anadolu lisesi sınav test kağıdı vardı. Uzantısı .lnk tarzı bir şeydi
Defender zaten tespit emiş bundan sonra yapılabilecek şey en fazla tam tarama yapmak olabilir.

Defender bulmuş ve karantinaya almış. Fakat devamı olabilir ve bizim Defender bulamamış olabilir. Kasperksy, Malwarebytes gibi anti-virüsler ile bilgisayarınıza ve virüsün bulunduğu USB belleğe tam tarama yapmanızı öneririm.

Tam tarama yapın.
Defender bulmuş ve karantinaya almış. Fakat devamı olabilir ve bizim Defender bulamamış olabilir. Kasperksy, Malwarebytes gibi anti-virüsler ile bilgisayarınıza ve virüsün bulunduğu USB belleğe tam tarama yapmanızı öneririm.
Gerek yok, abartmayın.

Sanırsam Windows Defender virüsü algılamış. Flashı çıkardıktan sonra genel bir virüs taraması yaptırabilirsin. Bu tarz durumlarda eğer virüs güvenlik duvarını aştıysa yani bir şekilde sisteme girdiyse, her şeyden önce internet bağlantınızı kesmenizi tavsiye ederim, virüsle ondan sonra uğraşırsınız.

Bulaşmamış olabilir ama yine de bir antivirüs taraması öneririm. Combofix ile yapmanız en uygunu olur. En iyi virüs temizleme uygulamalarının başında gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı