Trojan tespit edildi

Turannn

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Şu anda ben yurt dışındayım. Kardeşim bilgisayara MP4 video indirmek istemiş. savefrom.net'ten indirme işlemi yapmaya çalışmış. Anladığım kadarıyla indirmeyi yapmış ama indir tuşuna bastıktan sonra bir reklam gelmiş ve ona da izin vermiş robot olmadığınızı onaylayın vs. diye. Tahminimce korsan sitelerden gelen klasik reklamlardan. Her neyse buna izin vermiş ve sonrasında bilgisayara birkaç bildirim gelmiş. Daha önce ben kullanırken böyle bir şey ile hiç karşılaşmadım. Yurt dışında olduğum için de anlık müdahale edemiyorum. Gelen uyarıları alt kısma ekler olarak ekliyorum. Bu bir virüs müdür? Bu durumda nasıl hareket etmeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim önemli bir durum olabilir teşekkürler.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-04-17 at 16.22.30.jpeg
    WhatsApp Image 2023-04-17 at 16.22.30.jpeg
    111 KB · Görüntüleme: 85
  • WhatsApp Image 2023-04-17 at 16.10.47.jpeg
    WhatsApp Image 2023-04-17 at 16.10.47.jpeg
    116,3 KB · Görüntüleme: 86
Son düzenleyen: Moderatör:
Reklam o. Zararlı yazılım asıl o reklamın kendisi. Kaspersky ile tarayın. O reklama tıklamayın.
Kaspersky'da sorun olmadığı tespit edilirse başka bir şey yapmamıza gerek var mı? Bu mesajlar ve bildirimler kendisi gider mi? Bir de kaspersky şu an yok ücretsiz indirebilirim değil mi?

Evet, ücretsiz indirebilirsiniz.

Asıl virüsün kendisi o.

Bir bunla daha sonra KSC ile taratın.

Arkadaşlar oturum açıp tarama gerçekleştirdik böyle bir ekran geldi. Bildirim olarak Hızlı tarama tamamlandı tehdit yok yazısı geldi kaspersky tarafından ancak bildirimler gelmeye devam ediyor. Ne yapmamız lazım şu an?

Dosya Ekleri

• Kaspersky.jpeg
    Kaspersky.jpeg
    138,3 KB · Görüntüleme: 28
  • Kaspersky 2.jpeg
    Kaspersky 2.jpeg
    107,3 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,
Şu anda ben yurt dışındayım. Kardeşim bilgisayara MP4 video indirmek istemiş. savefrom.net'ten indirme işlemi yapmaya çalışmış. Anladığım kadarıyla indirmeyi yapmış ama indir tuşuna bastıktan sonra bir reklam gelmiş ve ona da izin vermiş robot olmadığınızı onaylayın vs. diye. Tahminimce korsan sitelerden gelen klasik reklamlardan. Her neyse buna izin vermiş ve sonrasında bilgisayara birkaç bildirim gelmiş. Daha önce ben kullanırken böyle bir şey ile hiç karşılaşmadım. Yurt dışında olduğum için de anlık müdahale edemiyorum. Gelen uyarıları alt kısma ekler olarak ekliyorum. Bu bir virüs müdür? Bu durumda nasıl hareket etmeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim önemli bir durum olabilir teşekkürler.
Bildirimleri engelleyin geçer.

Arkadaşlar oturum açıp tarama gerçekleştirdik böyle bir ekran geldi. Bildirim olarak Hızlı tarama tamamlandı tehdit yok yazısı geldi kaspersky tarafından ancak bildirimler gelmeye devam ediyor. Ne yapmamız lazım şu an?
Bildirimi engelleyebilirsin ayarlardan.

Ayarlar-Site ayarları-Bildirimler-Sitelerin bildirim göndermesine izin verme.

Bildirimleri engelleyin geçer.

Bildirimi engelleyebilirsin ayarlardan.

Ayarlar-Site ayarları-Bildirimler-Sitelerin bildirim göndermesine izin verme.
Baktığımda site ayarlarında zaten site bildirimlerine izin vermeyi engellemişim önceden ama Windows10'un kendi bildirimlerini yönet kısmından tüm bildirimleri kapattım ve şu anlık bir sorun görünmüyor. Tüm bilgilendirmeler için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı