Trojan virüslerinin amacı nedir?

JustBarkin5

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün Steam'de Mortal Kombat X olması rağmen aç gözlülüğüm tuttu ve daha fazla DLC gelmesi için internetten indirdim. Kurulumu başlattım. Akşam yemeğini yedik bilgisyarıma çıktım Kaspersky uyarı vermişti pdm: Trojan. Win32.generic ve uds: Trojan. Win32.ınject. Aoycs adlı trojanları yemişim. Kaspersky gelişmiş temizleme ile sildi ama merak ediyorum. Bu 2 virüsün amacı nedir?

Her uyarı virüs veya trojan değildir.
False-posstive olarak tanımlanan bazı durumlar var. En basiti Technopat sitesini X bir antivirüs ile tarattığınız da uyarı veren siteler var bu sitede virüs olduğu anlamına mı geliyor tabiikide hayır. Bana göre bu tarz yazılımların pr çalışması gibi bir şey. Yani mesela smm paket satış siteleri fake bildirim özelliği kullanır işte falanca kişi X şehirden XX₺ sipariş geçti gibi gibi.
Ya da antivirüs programı çok kalitesizdir içeriğini okuyamadığı ve imzası olmayan her şeye uyarı veriyordur. İstisnalar değişkenlik gösterebilir.

Bunların dışında internetten indirdiğiniz oyunun trojan içermesi de bir ihtimal tabii.

Merhaba. Bugün Steam'de Mortal Kombat X olması rağmen aç gözlülüğüm tuttu ve daha fazla DLC gelmesi için internetten indirdim. Kurulumu başlattım. Akşam yemeğini yedik bilgisyarıma çıktım Kaspersky uyarı vermişti pdm: Trojan. Win32.generic ve uds: Trojan. Win32.ınject. Aoycs adlı trojanları yemişim. Kaspersky gelişmiş temizleme ile sildi ama merak ediyorum. Bu 2 virüsün amacı nedir?
Açıklamalarını bıraktım burdan hepsine bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı