Meltdown ve Spectre Virüslerinin Belirtileri Nedir?

prodevx

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Son 1 haftadır evdeki 2 masaüstü PC, 1 laptop ve Android telefonumda ciddi problemler ile karşılaşmaktayım, ne yaparsam yapayım sorunlar bitmiyor. Acaba bunlara Meltdown ve Spectre virüsleri bulaşmış olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Meltdown ve Spectre virüsleri demeyelim, açığı diyelim. Şöyle bir durum var. Microsoft tarafından sağlanan güncelleme bazı sistemlerde kararsızlığa yol açtı. Bundan dolayı problem yaşamış olabilirsiniz.

Bundan dolayı da olmayabilir. Probleminiz nedir, tam olarak belirtin.

Aslında bir tane sorunum yok. 4 farklı cihazım da kafayı yedi desek daha doğru olur. Bilgisayar kilitlenme sorunu bur da ki konu da daha çok ayrıntı vermeye çalıştım. Teknik olduğunu sanmıyorum çünkü dördünün de aynı anda bozulması beni çıldırttı desem yeridir. Sanırım en iyiyi hepsini atıp köye yerleşmek:).

Meltdown ve Specte sadece okuma yetkisine sahip bu yüzden sisteminizin bozulma ihtimali yok denecek kadar az. Ve hiçbir şekilde iz bırakmıyor. Sisteminize girse bile anlayamazsınız.

Antivirüsle taratıyorum donuyor diyorsun. İşte antivirüsle taratmadan önceki süreçte bu dosyaları kolayca paylaşabilmen gerekir. Ya da bilgisayarını güvenli modda açmayı deneyip.

Bilgisayar kullanmayı bilen bir tanıdığın varsa lütfen artık o cevap versin ya da yoksa çevrendeki bir teknik servise götür. Anlaşamayacağız sizinle. Sizden net bir açıklama istemimize rağmen parça pinçik cevaplarla uğraştırıyorsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı