Trojan.Win32.Bazon.A uyarısı

adamim3

Hectopat
Merhaba, Sağlık Bakanlığı'na ait doküman Yönetim Sistemi programında, yazıcı ve tarayıcıyı direkt algılamaya yarayan Ebysasistan isimli uygulama mevcut. Bilgisayarımda 1 aydır yüklüydü, ben her seferinde Ebysasistan programını açmakla ugraşmamak için başlangıç klasörüne de kısayol eklemiştim. Bugün Kaspersky Internet Security ikinci PC açılışında PDM:Trojan.Win32.Bazon.A uyarısı verdi. Bir dosya ve bir kayıt defteri girişi(sanırım başlangıçta program açılışıyla ilgili) silindi. Yanlış pozitif olabilir mi? Bu program sanırım Java programını da kullanıyor, her ihtimale karşılık Java(son sürüm yüklü değildi bir önceki sürüm yüklüydü) programını kaldırdım sonra Windows güncelleme aldı. Ebysasistan klasöründe dosyalar duruyor, trojan olan dosyası karantinada, VirusTotal'den taratayım mı yoksa Ebysasistan dosyalarını sileyim mi? Ya da başka öneriniz var mı? Teşekkürler.

Merhaba, sağlık bakanlığı'na ait doküman yönetim sistemi programında, yazıcı ve tarayıcıyı direkt algılamaya yarayan ebysasistan isimli uygulama mevcut. Bilgisayarımda 1 aydır yüklüydü, ben her seferinde ebysasistan programını açmakla ugraşmamak için başlangıç klasörüne de kısayol eklemiştim. Bugün Kaspersky Internet Security ikinci PC açılışında pdm: Trojan. Win32.bazon. A uyarısı verdi. Bir dosya ve bir kayıt defteri girişi(sanırım başlangıçta program açılışıyla ilgili) silindi. Yanlış pozitif olabilir mi? Bu program sanırım Java programını da kullanıyor, her ihtimale karşılık Java(son sürüm yüklü değildi bir önceki sürüm yüklüydü) programını kaldırdım sonra Windows güncelleme aldı. Ebysasistan klasöründe dosyalar duruyor, trojan olan dosyası karantinada, VirusTotal'den taratayım mı yoksa ebysasistan dosyalarını sileyim mi? Ya da başka öneriniz var mı? Teşekkürler.

Kaspersky genel olarak false-positive vereceğini sanmıyorum. Dosyayı bir VirusTotal'den taratın isterseniz.

Geri
Yukarı