"TSK kimyasal silah kullandı" diyen TTB Başkanı hakkında soruşturma

Her şey mümkün, ancak bunu diyen kişi bu kadın ise aşağıdakinin inandırıcılık payı daha yüksek.
1666294877811.png

Hocam araya girmiş gibi olmayayım ama hayır, dediklerinize katılmıyorum. Kadın alenen TSK'nin kimyasal silah kullandığını iddia etmiş. Buyrun, herkes görsün ve bilgilensin: "Daha önce de incelemiştim. Belli ki sinir sistemini doğrudan tutan toksik gazlardan, kimyasal gazlardan, zehirli gazlardan biri kullanılmış durumda. Çok çeşitli kimyasal silahlar var. Her ne kadar kullanılması yasak ise de ne yazık ki bu yasaklanmış silahların çatışmalarda kullanıldığını da görüyoruz."

Haberin kaynağı da yandaş medya falan değil ha, bildiğimiz Halk TV. Bu da kaynağı:

Teşekkür ederim.
Ben o mesajımda Fincancı'nın sonradan yaptığı açıklamayı koymustum.
Hiç aracıya gerek yok. İşte video kaydı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ütopik dünyalarda yaşayan insanlara laf anlatmak zor. Birisi dezenformasyon yasası diyor, birisi atom atalım diyor... Kelimeler kifayetsiz

Teşekkür ederim.
Ben teşekkür ederim asıl, sonradan yaptığı açıklamayı ben de gördüm ama ok yaydan çıkmış bir kere. "Çevir kazı, yanmasın." derim ben o açıklama için. İddia, Cumhurbaşkanlığı ve MSB tarafından yalanlandı zaten. SİHA Sezgin de atlamış oltaya hemen, "Mecliste gündeme getireceğim." diye. Sormak isterim kendilerine, ülkenin onca problemi varken ordu gibi halkın büyük çoğunluğunun hassas olduğu bir konuda böyle iddialarda bulunmak CHP için ne kadar mantıklı? Çünkü başörtüsü ve bunun gibi konularla iktidara tabiri caizse golü atmak için pas veren kendileri, bence bunu biraz düşünsünler.

Ben teşekkür ederim asıl, sonradan yaptığı açıklamayı ben de gördüm ama ok yaydan çıkmış bir kere. "Çevir kazı, yanmasın." derim ben o açıklama için. İddia, Cumhurbaşkanlığı ve MSB tarafından yalanlandı zaten. SİHA Sezgin de atlamış oltaya hemen, "Mecliste gündeme getireceğim." diye. Sormak isterim kendilerine, ülkenin onca problemi varken ordu gibi halkın büyük çoğunluğunun hassas olduğu bir konuda böyle iddialarda bulunmak CHP için ne kadar mantıklı? Çünkü başörtüsü ve bunun gibi konularla iktidara tabiri caizse golü atmak için pas veren kendileri, bence bunu biraz düşünsünler.
Bence savcılığın bu soruşturması mevcut siyasi anlayışa göre düşününce devlet adına çok büyük bir hata. Çünkü dünyada terör örgütü listesine giren bir tarafın iddiası iken bunu resmi kayıt altına alır bu soruşturma.
Uluslararası hukuk bu konuyla ilgilenecektir. Sen resmi olarak bu konuyu devlet mahkemelerine taşımışken adamlar durur mu hiç?

@izmirkartali Şu saatten sonra süreç nasıl işler, orasını ben bilemem tabi ama ben bir ülke yönetecek olsam ülkemdeki herhangi bir kişinin silahlı kuvvetlerim hakkında asılsız iddia yaymasına kesinlikle izin vermezdim. Yok öyle çamur at, izi kalsın.

O videoda ne hikmetse 1 kişi hariç hepsi sağlıklı. Gerçekten de kimyasal silah kullanılmış olsaydı orada tek bir haşere bile kalmazdı :D dozu ayarlayamamışlar paket olup zebanilerin yanına uçmuş t*rorist talinatın'da dediği gibi yalan haber. Dezenformasyon yapanlar cezasını çekecektir sözde hümanistler sizi.

Geri
Yukarı