TTNet Hat Değerlerinin Kötü Olması

mrcozclk81

Hectopat
Daha fazla  
Ben TTNEet kullanıyorum, altyapım sadece ADSL destekliyor ve kırsal kesimde yaşıyorum. Ankastre yok yani kırsal kesim kutusu var dışarıda direkte. Altyapı hızımı sorguladım evime kadar 7 Mbps geliyor ama ben 1 alıyorum, hat değerlerim çok kötü, bunları nasıl düzeltirim? Telefon kablosunu cat5 ile degistirme sansim var mi? ADSL'de sıkıntı olur mu ve başka ne yapmam lazım?

Screenshot_20180117-211833.png

Şu an size 1 Mbps tanımlı. SNR sınırda, zayıflama ise vahim. Santral cok uzak. CAT 5 veya CAT 6 ile ne gibi fark bekliyorsun? Şimdi evine gelen kablo nasıl? O dışarıda dediğin kutu ile ankastre içinde aynı şey var zaten.

Şu an size 1 Mbps tanımlı. SNR sınırda, zayıflama ise vahim. Santral cok uzak. CAT 5 veya CAT 6 ile ne gibi fark bekliyorsun? Şimdi evine gelen kablo nasıl? O dışarıda dediğin kutu ile ankastre içinde aynı şey var zaten.

Santral 3 km uzaktaymış öğrendiğim kadarı ile 1.5 sene önce civarı 4 mbps alabiliyordum.Ve memnundum fakat 1 mbps'ye bir düştü daha çıkartamadım :D evime gelen kablo normal telefon kablosu 4 tane kablo var içinde işte mavi ve beyazı kullanıyorum.

Santral 3 km uzaktaymış öğrendiğim kadarı ile 1.5 sene önce civarı 4 mbps alabiliyordum.Ve memnundum fakat 1 mbps'ye bir düştü daha çıkartamadım :D evime gelen kablo normal telefon kablosu 4 tane kablo var içinde işte mavi ve beyazı kullanıyorum.
Sen port değişikliği talep et. Kablo dışarıdan geliyorsa zamanla yıpranma olmuş olabilir. Değiştirmende fayda var.

Maalesef sizin yapabileceğiz çok bir şey yok gibi. Hat değerleri kötü durumda mecburen altyapının yenilenmesini/onarılmasını bekleyeceksiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı