TTNET'e 1 milyon 9 bin 363 lira ceza!

Miki Fare

Hectopat
Yer
İzmir - Antalya
logo-ttnet-3d.jpg

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, abonelere fazladan yansıtılan ücretleri iade etmemesi nedeniyle TTNET AŞ'ye 1 milyon 9 bin 363 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) internet sitesinde yer alan Kurul kararı'na göre, abonelere fazladan yansıtılan ücretlerin iade edilmesini teminen TTNET AŞ'ye verilen 6 aylık sürede gerekli iadelerin
gerçekleştirilmemesi nedeniyle şirkete, 1 milyon 9 bin 363 lira idari para cezası verildi.

TTNET, abonelere fazladan yansıtılan ücretlerin iade edilmesi işlemini de 4 Mayıs'a kadar gerçekleştirilecek.

Söz konusu iadelerin verilen ek süre içinde gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğinin tespitini teminen TTNET AŞ hakkında soruşturma açılacak ve soruşturma süresi 3 ay olacak.

Kaynak: www.cnnturk.com: TTNET'e 1 milyon 9 bin 363 lira ceza! - CNN TÜRK

Kara Mehmet'e dokunmaz bu kadar ceza. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler sizi zorla tutan yok ttnette. Ben 4 yıldır doping adsl 16 mbit kullanıyorum. 49 liradan fazla geldiğini görmedim :) Hattım destek verdiği için 16 mbit tam hız alıyorum ve kopma vs. gibi sorunlar yaşamıyorum. 4 yılda toplasan 4 kez müşteri hizmetlerini aramamışımdır bile.

@cadance, inan bizi zorla tutuyorlar. Bundan 3 ay önce idi, bana sunulan 16 MB/s hızım 4 MB/s a düşünce, müşteri hizmetlerini en az 5-10 defa aramama rağmen sorunumu çözmediler, çözemediker. (Altyapıda sorun varmış)

Neyse, baktım olacak gibi değil müşteri hizmetlerini arayıp oboneliğimin iptalini söyledim. Bunun özerine hattaki bayan belkide ahirette bile sorulmayacak soruları sorup durdu. Bayana "siz benden 16 MB/s özerinden ücret alıp ancak 4-5 MB/s hizmet veriyorsunuz, 3 aydır şikayetçi olamam rağmen sorunum çözülmedi bende bunun özerine oboneliğimin iptalini rica ediyorum" dedim, ancak bayanı oboneliğimin iptali için ikna edemeyince telefonu yüzüne kapatıp TurkNet'i arayıp işi çözdüm.

Ancak TurkNet'te ne hikmetse yakkaşık 3 hafta geçmesine rağmen haala beni TtNet'ten tamamen kurtaramadı.

Bu arada, yanılmıyorsam 8 yıllıdan fazladır TtNet müşterisiyim. Önceki durduğum semte memnundum.

Bu ceza konusune gelirsek, ben bu cezanın TtNet'e dokunacağını sanmıyorum.

@cadance, inan bizi zorla tutuyorlar. Bundan 3 ay önce idi, bana sunulan 16 MB/s hızım 4 MB/s a düşünce, müşteri hizmetlerini en az 5-10 defa aramama rağmen sorunumu çözmediler, çözemediker. (Altyapıda sorun varmış)

Neyse, baktım olacak gibi değil müşteri hizmetlerini arayıp oboneliğimin iptalini söyledim. Bunun özerine hattaki bayan belkide ahirette bile sorulmayacak soruları sorup durdu. Bayana "siz benden 16 MB/s özerinden ücret alıp ancak 4-5 MB/s hizmet veriyorsunuz, 3 aydır şikayetçi olamam rağmen sorunum çözülmedi bende bunun özerine oboneliğimin iptalini rica ediyorum" dedim, ancak bayanı oboneliğimin iptali için ikna edemeyince telefonu yüzüne kapatıp TurkNet'i arayıp işi çözdüm.

Ancak TurkNet'te ne hikmetse yakkaşık 3 hafta geçmesine rağmen haala beni TtNet'ten tamamen kurtaramadı.

Bu arada, yanılmıyorsam 8 yıllıdan fazladır TtNet müşterisiyim. Önceki durduğum semte memnundum.

Bu ceza konusune gelirsek, ben bu cezanın TtNet'e dokunacağını sanmıyorum.

Dostum Türknet için çok iyi demiyorlar. Dotada birlikte oynadığım arkadaşın birisi Türknet kullanıcısı. İnternet hızında bir sıkıntı yok indirme falan normal gözüküyor. Ama videolar yüklenmiyor. Ping sorunu çok oluyor. Sürekli 2000 ping falan oluyor. En az gördüğü de 300 falan. Aynı muhitteyiz ben ttnet kullanıyorum ben en fazla 95 görüyorum. O da ttnet kullanıyordu ama telefon artı internet kampanyası varmış o yüzden geçmiş. Şimdi geri dönmeye çalışıyor. Çok pişman. Bi araştır derim ben.

@yakari, öyle bir şeyin olacağını sanmıyorum. Sonuç itibariyle ikisi de aynı altyapıyı kullanıyor.

TurkNet ile sorun mu yaşayacağım, ben o surunu zaten TtNet ile yaşıyorum.
Ancak TurkNet'teki avantajım şu: 16 MB/s 100 GB AKK'a 60 TL ödeyeceğim. TtNet'te ise 75 GB AKK'ye ve hiç kullanmadığım telefon ile birlikte 80 TL veriyordum.

@yakari, öyle bir şeyin olacağını sanmıyorum. Sonuç itibariyle ikisi de aynı altyapıyı kullanıyor.

TurkNet ile sorun mu yaşayacağım, ben o surunu zaten TtNet ile yaşıyorum.
Ancak TurkNet'teki avantajım şu: 16 MB/s 100 GB AKK'a 60 TL ödeyeceğim. TtNet'te ise 75 GB AKK'ye ve hiç kullanmadığım telefon ile birlikte 80 TL veriyordum.

Ben sadece arkadaşın yaşadığı problemi aktardım. Tabi ki memnun olanlar vardır. TTnetle bende sorun yaşıyorum ama sürekli dota oynayan birisi olarak en rahat ttnetle oynayabildiğim için, ayrıca bulunduğum bölgede fazla alternatifim olmadığı için katlanıyorum mecbur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı