TTNET'te akşam saatlerinde ping artıyor

emreb34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 4-5 aydır akşam saat 20:00'dan sonra internetimde anlık yavaşlamalar oluyor. Haliyle bu oyunda ping artışına yol açıyor. Aniden 10 pingden 400'e çıkıyor iniyor ve bu yaklaşık 1 ile 1.5 dakika arası tekrarlanıyor. Aradan 2-3 dk geçtikten sonra aynı sorun yine tekrarlıyor. Bu sorun esnasında hız testi yapmayı denemiştim. İnternetim 24 Mbps, hız önce 17-18 Mbps'lere kadar ulaşıyor, ardından aniden 12-9 şeklinde yavaşlıyor. Buradan anlıyorum ki indirme hızında anlık düşüşler alıyor. Yükleme hızında bir problem yok. Zaten canlı yayın yaptığım zamanlar oyunda pingimin olduğu zamanlar yayın kalitesine hiçbiri yansımıyor. Geçtiğimiz günlerde altyapı çalışması ile ilgili bir mesaj almıştım dün için, fakat hiçbir gelişme olmadı. Önümüzdeki haftalarda teknik destek için aramayı düşünüyorum. Aynı sorunu yaşayan başkaları var mı merak ediyorum. Hayırlı akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimde olmuyor ki? TTNET işte.

Kimse bağlanmadığı halde oluyorsa müşteri hizmetlerini arayabilirsin. Kablolu mu bağlanıyordun bu arada?

Kimde olmuyor ki? TTNET işte.

Kimse bağlanmadığı halde oluyorsa müşteri hizmetlerini arayabilirsin. Kablolu mu bağlanıyordun bu arada?
Evet kablolu kullanıyorum. Akşamları 2 kişi daha bağlanıyor fakat, onlar bağlanmadığı zamanlarda aynı sorun tekrarlanıyor.
@emreb34 anlıyorum. Alt yapı falan çalışması da yok değil mi çevrenizde? Belki o da ping arttırıyor olabilir.
Dün için öyle bir takvim planlanmıştı fakat iptal edildi sanırım. Sorun zaten 5-6 aydan fazladır var.

Evet kablolu kullanıyorum. Akşamları 2 kişi daha bağlanıyor fakat, onlar bağlanmadığı zamanlarda aynı sorun tekrarlanıyor.
O zaman müşteri hizmetlerini araman lazım. Valorant oynuyorsan Ümraniye'ye taşın istersen serverlar orda herhalde ping olmaz muhtemelen :D

@emreb34 anlıyorum. Büyük ihtimalle İSS ile ilgili bir problem. TTNET'in oyun performansları da malum ortada. İsterseniz İSS değiştirebilirsiniz probleminiz düzelmezse.
Bana kalsaydı aslında sözleşmeyi yenilemeyecektim fakat ailemin üzerine olduğundan onlar yenilemiş. Maalesef 2023 yılına kadar katlanmak zorundayım.
O zaman müşteri hizmetlerini araman lazım. Valorant oynuyorsan Ümraniye'ye taşın istersen serverlar orda herhalde ping olmaz muhtemelen :D
Hahah İstanbuldayım pingim 7-8 civarında zaten, aniden 500'e çıkınca bir anlamı olmuyor ama :D

Geri
Yukarı