Tüketici hakları Savunma İstendi Süreci

MrAlone

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Acer marka laptopumu MediaMarkt üzerinden garantiye yollamıştım ve çeşitli sorunlar yaşadım, tüketici haklarına gittiğim zaman Acer'i mi yoksa MediaMarkt'ı mı şikayet etmem gerektiğini sorunca MediaMarkt'ı şikayet etmemi söylemişlerdi, dolayısıyla olayı tüm detaylarıyla birlikte belirtip MediaMarkt'ı şikayet ettim.
-Tam 60 gündür savunma istendi yazıyor, hiçbir değişiklik yok, bu savunma süresi ne kadar sürüyor? İnternette 30 gün diyorlar ama çoktan geçti bu süre, ne yapmam gerekir?
**Tüketici haklarına şikayette bulunma sebebim: Laptopun monitöründe arıza vardı ve daha önce kesinlikle resmi garantisi dışında bir yere laptopumu tamire vermedim ama bana ısrarla başka yere götürmüşsün dediler ve bilgisayarı geri gönderdiler, geri gönderdiklerinde monitör tamir edilmemişti, üstelik hard diskimi de bozup öyle göndermişlerdi.

Yeni hard disk aldın mı hocam ne yaptın? Şikayetvar'da bu durumla karşı karşıya kalıp THH de kazanan görmüştüm. Hard diski bir kere serviste değiştirdiğin için oradan yürümüşler sanırım.

THH olumsuz sonuçlanınca mecbur kendim hard disk aldım. THH olumsuz sonuçlanırsa süreci devam ettirebiliyorsunuz isterseniz dava açabiliyorsunuz bu arada, ben 6 ay bekleyip olumsuz sonuçlanınca vazgeçtim kendi paramla yaptım.

THH olumsuz sonuçlanınca mecbur kendim hard disk aldım. THH olumsuz sonuçlanırsa süreci devam ettirebiliyorsunuz isterseniz dava açabiliyorsunuz bu arada, ben 6 ay bekleyip olumsuz sonuçlanınca vazgeçtim kendi paramla yaptım.

Bilirkişi incelemesi kaç gün sürüyor? Gün içerisinde laptopu geri alır mıyım? Kanıt olan belgeleri bilirkişiye verebiliyoruz doğru mu hocam?

Geri
Yukarı