Türk Futbol Takımlarındaki rezalet

Türk futbolunda adam kayırma, torpil, 35 36 yaşındaki oyuncular dünyanın parasını vermek olduğu sürece böyle gider. Eskiden en azından takımlarımızda ruh vardı. Şimdi para için sahada koşturuyorlar. Premier lig izleyin derim.

Belki 5 yıldır falan futbolu takip etmeyi bıraktım, aldığım en isabetli kararlardan biriymiş. Son 2-3 sezondur da derbi skorlarını bile takip etmiyorum, kadroları bilmiyorum, zerre de umrumda değil. Sadece arada sırada milli maçlara şöyle bir bakıyorum, onları bile 90 dk. izlemiyorum. Türkiye'de futbol takip etmek ömür törpüsüdür, dibine kadar holiganizm ve siyasete batmış iğrenç bir halde futbol. Yapmayın arkadaşlar, manyak olursunuz. 😁

Belki 5 yıldır falan futbolu takip etmeyi bıraktım, aldığım en isabetli kararlardan biriymiş. Son 2-3 sezondur da derbi skorlarını bile takip etmiyorum, kadroları bilmiyorum, zerre de umrumda değil. Sadece arada sırada milli maçlara şöyle bir bakıyorum, onları bile 90 dk. izlemiyorum. Türkiye'de futbol takip etmek ömür törpüsüdür, yapmayın arkadaşlar, manyak olursunuz. 😁
Hocam bende eskiden süper ligde her takımın maçını izlerdim. Şimdi kendi takımımın ilk 11'ini say deseniz sayamam. Milli takımı en son çoçukken Euro 2008'de izlemiştim. İngiltere ligini izliyorum. Adamlar uzay seviyesinde oynuyor.

Hocam bende eskiden süper ligde her takımın maçını izlerdim. Şimdi kendi takımımın ilk 11'ini say deseniz sayamam. Milli takımı en son çoçukken Euro 2008'de izlemiştim. İngiltere ligini izliyorum. Adamlar uzay seviyesinde oynuyor.
Doğrudur hocam, ben onu da takip etmiyorum yalan yok. 😄 Bu arada son iki sezondur, sırf babam izliyor, internette arayıp durmasın diye Bein Connect aldım, yani elimin altında olmasına rağmen izlemiyorum. O kadar soğuttular kendilerinden sağ olsunlar. 😒

İlk başta TFF'ye bakın. Şu saçma Türk kuralına bir bakın. Onun yüzünden iki tane BAL Ligi topçusu bile olamayacak Taylan Antalyalı ve Berkan Kutlu armudu oynuyor.

Galatasaraylıların bitmek bilmeyen Fatoş Terim sevdasından başlarına gelmedik kalmadı. Tüm bunları o transfer etti. Cicaldau diye adam almış. Adamda iş yok. Fatih Terim, bunda ne gördü de aldı sorulmalı, sen git Emre Akbabayı gönder yerine Berkan Kutlu denilen beyin yoksunu herifi 4M Euro paraya getir.
Adam zamanında Yunus Akgün'ü, Oğulcan ile takaslamaya çalışıyordu.
Ayrıca bu lige gelen özellikle fazla para istiyor. Lique 1'de senelik 400B-1M arası maaş alan adamı buraya transfer etmek istediğimizde 2M maaş + tomarla imza parası istiyor.

4 büyükler isteseler bütün bunları değiştirebilirler çünkü bu lig para kazanıyorsa 4 büyüklerin sayesinde kazanıyor.

“Liyakat olmadan kazanılan, müstahak olmadan kaybedilir.” William Shakespeare
"Yine söylüyorum: kazanacaksınız. kazanmak için uğraşacaksınız. ama netice ne olursa olsun, siz benim gönlümde hep kazandınız, hep şampiyonsunuz ve öyle kalacaksınız. Allah yardımcınız olsun."

-Fatih Terim

Bizim kazanma şeklimiz budur.

Yeni konular

Geri
Yukarı