Türk Hava Yolları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türk Hava Yolları hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Ülkenin en büyük şirketlerinden biri ve seviyorum onları.

Oy: 12 50,0%
  • Nötr.

Oy: 9 37,5%
  • Pek hoşuma gidiyor diyemem.

Oy: 3 12,5%

• Oy verenlerin toplamı
    24
Evet haklısın. Ancak yolcular ve uçuş güvenliği için sorun teşkil etmiyorsa kılınmasında bir sorun göremiyorum ben.

Hostesler ya da yolcular uçakta hareket halinde. Seferi mesafede bu tür şeylerle ugraşmaya gerek yok. Dinimiz kolaylık dini ve bize bazı çıkar yollar sunuyor. Sunulan bu yolları kullanmak lazım.

Uçaklar zaten %50-%75 oto pilotta gider. Yani uçuş güvenliliğini etkileyen bir etken yok kalkıpta iniş sırasında namaz kılmaz pilot kaldı ki sadece farzı kılınıyor sadece tam bilmiyorum. Yarım saat namaz kılınmıyor hali ile ikinci pilot ne işe yarar o zaman.
Havacılık geçmişim var, ben de biliyorum bahsettiğiniz konuları. Sterile Cockpit hallerinde zaten sanmıyorum başka bir işle uğraşacaklarını ama seyir irtifasında kokpit ekibinin işi monitoring ve acil durumda müdahale. Örnek vermek gerekirse, bir pilot acil durum checklist’ini takip eder, diğer pilot da checklist’i uygular. İkinci pilot ne işe yarıyor yorumu komik olmuş.
Kokpitte mi, kabinde mi? Sanırım yanlış kelime kullandınız. Gerçi her halükarda ucube bir durum uçarken namaz vesaire. Her dinin ritüelini yerine getirdiğini düşünsene...
Eksik cümle kurmuşum kusura bakmayın. Kokpit ekibinin namaz kılmasından bahsettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı