Çözüldü Türk Telekom 1000 Mbps paketi 92 Mbps'i geçmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Estetikci

Hectopat
İnternette bir problem yokken bugün böyle bir sorunla karşılaştım. İnternet 92 MB'lerin üstüne çıkmıyor. Ne yapmalıyım?
@MiclHmo

1716314315044.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam CAT kablosunda sıkıntı var gibi gözüküyor. Başka bir CAT kablosuyla deneme şansınız var mı? CAT7 kablonuz, CAT5 standarta şu anda.
Tamda denedim şuan. Ve diğer kabloyla sıkıntı yok.

Ama bugüne kadar bir sıkıntı yoktu kabloda. Şimdi neden böyle yaptı acaba?
Cat7 kablosu bir standart değildir hocam. Aklınızda bulunsun. Cat7 diye bir standart yok. Cat6 veya cat6a diye bir standart var. Cat7 standartları aslında cat5e kapasitesinin kaldırıldığı durumu bile kaldıramaz. Yani; cat7 onaylanmış bir standart değil.

Cat7 kablosu bir standart değildir hocam. Aklınızda bulunsun. Cat7 diye bir standart yok. Cat6 veya cat6a diye bir standart var. Cat7 standartları aslında cat5e kapasitesinin kaldırıldığı durumu bile kaldıramaz. Yani; cat7 onaylanmış bir standart değil.
Gülmeyin ama modem kısmında kablo galiba ağır olduğu için tırnağından geriye çıkmış. Şuan tırnağı çıtlatıp geri soktum modem kısmındaki tarafı ve sorun çözüldü.

Gülmeyin ama modem kısmında kablo galiba ağır olduğu için tırnağından geriye çıkmış. Şuan tırnağı çıtlatıp geri soktum modem kısmındaki tarafı ve sorun çözüldü.
Estağfurullah hocam. Cat7 kablosunu bence hiç kullanmayın. Cat6 veya cat6a alın. Yukarda da dediğim gibi, cat7 diye bir standart yok, para tuzağıdir. Ev kullanıcısı için, Cat6 yeterli

Routing durumunuzu merak ettim hocam. Acaba vie valve'den kaç ping alıyorsunuz.
Windows arama'ya CMD yazıp, tracert (boşluk) 146.66.155.1 yazıp entera tıklayın ve tamamen bitmesini bekleyin. Bakayım sizin hoplarda sıkıntı var mı, yurtdışı çıkışı nasıl.

Estağfurullah hocam. Cat7 kablosunu bence hiç kullanmayın. Cat6 veya cat6a alın. Yukarda da dediğim gibi, cat7 diye bir standart yok, para tuzağıdir. Ev kullanıcısı için, Cat6 yeterli

Routing durumunuzu merak ettim hocam. Acaba vie valve'den kaç ping alıyorsunuz.
Windows arama'ya CMD yazıp, tracert (boşluk) 146.66.155.1 yazıp entera tıklayın ve tamamen bitmesini bekleyin. Bakayım sizin hoplarda sıkıntı var mı, yurtdışı çıkışı nasıl.
1716316985593.png

Bu değer de mi?

Hepside bu. @MiclHmo

1716317015419.png

Dosya Ekleri

• 1716317008203.png
    1716317008203.png
    4,5 KB · Görüntüleme: 3

Yeni konular

Geri
Yukarı