Türk Telekom 16 Mbit pakette 4 Mbit hız veriyor

yusufirl

Decapat
Daha fazla  
Normalde 16 Mb almam gerekirken 4 alıyorum. Biliyorum, aşırı kötü. Müşteri hizmetlerini arayınca da bir sorun yok diyorlar. Nedeni ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Satsalar da 16 alırsınız demiyorlar zaten, 16MB'a kadar diyorlar, ki bu da demek 16'ya kadar alabilirsiniz. Ama size ne gelirse o.
Bu kelime oyunu on binlerce kişiyi manipüle etti. Bir düzenleme getirilip minimum ve maksimum değerlerin satılırken açıkça söylenmesi gerekiyor.

Bu sahtekarlar da size 16Mbps diye sattı değil mi?
O zamanlar pek bilgim yoktu internet hızı hakkında ama bir süre sonra öğrenmiştim yarı yarıya internet kullandığımızı. Sonra biz şikayet edince bize "bizden değil, sizin bölgenizde alt yapı yok" dendi. Yani boşa para verdik...

İnsanlar bunlara ekmek vermezse akıllanırlar. @Marco58
Türkiye'de ana internet sağlayıcısı Türk Telekom'dur. Bir alt yapı yapılacaksa genel olarak onlar yapar. Eğer yeterli alt yapı varsa dedikleri hızları verirler. Sen istediğin kadar alma, o adamlar her türlü para kazanacak. Suç adamlarda da değil, Türk Telekom altyapı yapmak istediği zaman yapabiliyor mu sanıyorsun?

Türkiye'de ana internet sağlayıcısı Türk Telekom'dur. Bir alt yapı yapılacaksa genel olarak onlar yapar. Eğer yeterli alt yapı varsa dedikleri hızları verirler.
Nadiren yeterli altyapı oluyor. Altyapıları yoksa yüksek hizlar vaat etmesinler. Yok on milyon Mbit'e kadar veriyoruz ama altyapınız yok o yüzden 2Mbit maksimum verebileceğimiz diyor. O "kadar" kelimesi çok kullanışlı.

Tabii ki yapar. Para var mı? Var. Ne engelliyor yapmalarını?
İzin çıkmasından tut, altyapı eksikliklerine. Ülke geneli yenileme için hükümet onayı gerekli, hükümeti anlatmaya gerek yok zaten. İnternette de düşmanlar... Bu sene içinde onay verildi(seçimler yaklaştı sağ olsun). 2021 sonuna kadar tüm ülkeyi 100Mbpslik VDSL2 altyapıya geçirme planları var Türk Telekom'un ve başladılar çalışmalara, hatta çoğu yerde tamamlandı. Üstelik bölgedeki saha dolabınıza göre fiber bile gelebildi evlere, örneğin bizim buradaki saha dolabında fiber geldi. İstersek alabiliriz.

Türk Telekom almayın diye bağırıyor insanlar. Hala akıllanmadıysanız sonuçlarına katlanacaksınız.

Ben Kablonet 100 Mbit kullanıyorum, akıllı sınırsız olmasına rağmen hep 95 Mbit veriyor.

Alt yapımız yok ki olsa değiştireceğiz
Modem hat değerlerinizi atar mısınız?
nasıl atabilirim
Bulunduğunuz yerde alt yapı desteği var mı ? Garip bir soru ama çalışma mı var orda yoksa max onu mu veriyor. Biz 16Mbps'lik interneti 8Mbps ile kullanmıştık desteği yok diye. Tabi 5 yıl önce...
malesef yok çalışmada yok

Aynı sorun bizde de vardı. Türk Telekom'u arayıp durumu belirttik, 2 gün içinde geldiler. İnternet kutusuna bir şeyler yaptılar ve sorun çözüldü.

Geri
Yukarı