Türk Telekom apartmana fiber kablo çekti

Şu an aktif edilmedi galiba pek bir bilgim yok eski hızı gösteriyor hız testinde. TurkNet'e de geçebilirim fiyat olarak en uygun onlar galiba.

Biz TurkNet'deyiz. Hızımızın üstünde hız veriyor. Örnek altyapı 70 Mbps destekliyorsa 75 ya da 80 veriyor. Tabi bu aktif olunca sizde TurkNet'e geçince sizde olur mu bilmiyorum.

Biz TurkNet'deyiz. Hızımızın üstünde hız veriyor. Örnek altyapı 70 Mbps destekliyorsa 75 ya da 80 veriyor. Tabi bu aktif olunca sizde TurkNet'e geçince sizde olur mu bilmiyorum.

TurkNet ADSL de kullandım. Fiyat performans olarak çok iyi. Dediğiniz gibi vaadedilen hızlardan fazlasını veriyordu. Ama dediğim gibi halı hazırdaki altyapım çok kötü olduğu için 10 Mbps internete 85 TL vermek istemedim ve NetSpeed'e geçtim. Ama şimdi fiber olduğu için TurkNet çok cazip geliyor. Tabii diğer ISS'lerin de paketlerine göz atacağım.
Bence Superonline fiber hat varsa ona geçin. TTNET ile bayağı problem yaşamıştım zamanında, hız, kopma vs. ama kullanacaksanız, umarım sorun çıkmaz.

Superonline yok maalesef. Orada ancak VDSL kullanabilirim. Zaten TTNET kullanmayı düşünmüyorum. TurkNet'ya da NetSpeed düşünüyorum.

TurkNet ADSL de kullandım. Fiyat performans olarak çok iyi. Dediğiniz gibi vaadedilen hızlardan fazlasını veriyordu. Ama dediğim gibi halı hazırdaki altyapım çok kötü olduğu için 10 Mbps internete 85 TL vermek istemedim ve NetSpeed'e geçtim. Ama şimdi fiber olduğu için TurkNet çok cazip geliyor. Tabii diğer ISS'lerin de paketlerine göz atacağım.

Superonline yok maalesef. Orada ancak VDSL kullanabilirim. Zaten TTNET kullanmayı düşünmüyorum. TurkNet'ya da NetSpeed düşünüyorum.
Merhaba, yazdıklarınızı okurken fark ettim ki aynı bölgedeyiz, aynı fiber alt yapı benim apartmanıma da çekildi. TurkNet fiber kullandığınızı okudum. Ben de TurkNet fiber aboneliğe başvurdum. Belgelerim onaylandı kurulum için bekliyorum. Bu kadar tesadüf olmuşken, çevremde de kimse olmadığı için size sormak istediğim birkaç soru var. Yanıtlarsanız çok mutlu olurum.

1- Aynı sizin gibi gri fiber kabloyu dairemin kapısına kadar kabloları çekip sarmal şekilde bıraktılar. Fakat evin içine çekilmedi. Sanırım duvarda delik açılması lazım. TurkNet’in yönlendirdiği TT kurulum ekibi geldiğinde duvarı delip modeme kadar kablo çeker mi? Sizin deneyiminiz nasıl oldu? Kendiniz mi çektirdiniz?

2- Kablo bırakıldı ama sanırım modeme kadar ulaşacak uzunlukta değil. Odama kadar çektirmek istiyorum, modem odamda ve cihazları kabloyla bağlarken modemin odamda olması gerekir. Sizin de dairenizden modemin bulunduğu noktaya kadar kablonuz çekildi mi? Bunun için ekstra ücret gerekir mi?

3- TurkNet belgelerinizi onayladıktan sonra kaç gün içinde TT ekipleri kuruluma geldiler?

4- Gpon cihazı verdiler mi? TT modemi değil de kendi modemimizi kullanmamız mümkün mü?

Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim.

@EmreSmskk

Merhaba, yazdıklarınızı okurken fark ettim ki aynı bölgedeyiz, aynı fiber altyapı benim apartmanıma da çekildi. TurkNet fiber kullandığınızı okudum. Ben de TurkNet fiber aboneliğe başvurdum. Belgelerim onaylandı kurulum için bekliyorum. Bu kadar tesadüf olmuşken, çevremde de kimse olmadığı için size sormak istediğim birkaç soru var. Yanıtlarsanız çok mutlu olurum.

1- aynı sizin gibi gri fiber kabloyu dairemin kapısına kadar kabloları çekip sarmal şekilde bıraktılar. Fakat evin içine çekilmedi. Sanırım duvarda delik açılması lazım. TurkNet'in yönlendirdiği TT kurulum ekibi geldiğinde duvarı delip modeme kadar kablo çeker mi? Sizin deneyiminiz nasıl oldu? Kendiniz mi çektirdiniz?

2- kablo bırakıldı ama sanırım modeme kadar ulaşacak uzunlukta değil. Odama kadar çektirmek istiyorum, modem odamda ve cihazları kabloyla bağlarken modemin odamda olması gerekir. Sizin de dairenizden modemin bulunduğu noktaya kadar kablonuz çekildi mi? Bunun için ekstra ücret gerekir mi?

3- TurkNet belgelerinizi onayladıktan sonra kaç gün içinde TT ekipleri kuruluma geldiler?

4- GPON cihazı verdiler mi? TT modemi değil de kendi modemimizi kullanmamız mümkün mü?

Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim.

@EmreSmskk

Merhaba öncelikle kabloyu TT ekipleri çekemeyeceklerini söyleyip bir elektrikçi çağırmamızı istedi ama babamla bu işlerden anladığımız için biz kendimiz kabloyu modemin olduğu odaya kadar çektik. Onu da şöyle yaptık aslında artık ADSL kullanmayacağımız için onun kablosunu ucuna fiberoptik kabloyu bağladık ve modemin olduğu odadaki uçtan tutup çektik böylece fiber kablo iç tesisattan odaya kadar gelmiş oldu. Siz de yapabilirseniz bu şekilde yapabilirsiniz yahut bir elektrikçi yardımıyla da halledebilirsiniz. Bizim kapının önüne bıraktıkları kablo epeyce fazlaydı (10-20M civarı) ev dubleks diye herhalde bu kadar bıraktılar diğer katlarda daha az bırakılmış. Fakat modem giriş katta olduğu için biz çoğunu kestik boş yere tesisattan geçirmekle uğraşmayalım diye. TurkNet'e başvuruyu yaptıktan 1 hafta içinde TT ekipleri geldi. Kendi getirdikleri modem ve fiberoptik girişi olan küçük cihazı kurup gittiler ve evet kendi modeminizi de kullanabilirsiniz benim fiber modemim yok diye onların getirdiklerini kullanıyorum. 1-2 saat içinde de hizmetim aktif oldu. 3-4 aydır kullanıyorum ve çok memnunum. Umarım sorularınıza yardımcı olmuşumdur.

Yeni konular

Geri
Yukarı