Türk Telekom elinde Fiber cihaz olmadığından kurulum yapmıyor

AlphaZeo

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Tercüman
Merhabalar,

Binamıza fiber altyapı gelmesi sonucu hemen genel müdürlükten başvuru yaptım. Geçen hafta başvurumu aldılar ve 1 hafta içinde ekiplerin gelip kurulumu yapacağı söylendi. 3 gün üst üste randevu verildi fakat gelen giden olmadı. Bugün müdürlüğe gittiğimde ellerinde cihaz kalmadığını ve bazılarının 20 gündür beklediğini söylediler. Keşke bana en başta bu söylenseydi ama neyse.

Şu an çözüm olarak kendim GPON destekli fiber cihaz temin edip kurulum yapabilir miyim? Ya da cihazı temin edip Telekom ekiplerini çağırabilir miyim? Bu soruları müşteri hizmetleri cevaplayamadığından dolayı daha önce tecrübesi olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirler mi?

Şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Binamıza fiber altyapı gelmesi sonucu hemen genel müdürlükten başvuru yaptım. Geçen hafta başvurumu aldılar ve 1 hafta içinde ekiplerin gelip kurulumu yapacağı söylendi. 3 gün üst üste randevu verildi fakat gelen giden olmadı. Bugün müdürlüğe gittiğimde ellerinde cihaz kalmadığını ve bazılarının 20 gündür beklediğini söylediler. Keşke bana en başta bu söylenseydi ama neyse.

Şu an çözüm olarak kendim GPON destekli fiber cihaz temin edip kurulum yapabilir miyim? Ya da cihazı temin edip Telekom ekiplerini çağırabilir miyim? Bu soruları müşteri hizmetleri cevaplayamadığından dolayı daha önce tecrübesi olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirler mi?

Şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim.

FTTH dediğimiz yani daireye kadar olan fiber hatlardaki ONT cihazı müşterinin adres ve abonelik numarasına entegre çalışır. Yani gelen Tesis personelinin mevcut cihazları aboneliğinize tanımlaması gerekiyor ki, cihazlar TT ekosisteminde IP alıp çalışa bilsin.
HGW ya da ROUTER'ı siz dışarıdan alırsanız internet için kullanabiliyorsunuz lakin fiber hat üstünden SES yani ev telefonu ya da Tivibu gibi hizmetler alacaksanız yine Telekom'un kendi franchise olan cihazlarını kullanmalısınız ki, cihazlar IP alıp çalışa bilsin. Yani bu senaryoda zaten abonelik başvurusunda size bir cihaz teslim edilmek zorunda ve aylık faturanıza işleyecek, yeni bir cihazı dışarıdan temin etmek mantıksız olacaktır.(ONT cihazı olmadan zaten kullanmazsınız.)

Geri
Yukarı