Türk Telekom port olmaması

Hocam siz portu açtırdıktan sonra neden NetSpeed'e geçeceğinizi söylediniz ki? Portunuz açıldıktan sonra Türk Telekom ile hiçbir işiniz olmuyor. Aynı şekilde geçişte de hiçbir işiniz yok. Söylememeliydiniz.

Port açılır açılmaz abonelik başvurusunda bulundum zaten NetSpeed de bağlantı talebini çoktan iletmiş ne yani artık buradan dönüşü olmaz değil mi?

Ben size şöyle anlatayım bu işde çalışmış biri olarak size o bilgileri veren kişiler Telekom'da satış personeli olarak geçiyor. Yalan yanlış laflar ile sizleri korkutup Telekom'a veya hangi firmada (genelde Telekom ve Superonline) çalışıyorsa oraya geçirmeye çalışıyor siz geçtiğiniz zaman prim alıyor maaşını böyle kazanmış oluyor. NetSpeed başvuruyu aldıysa saha ekibi o saha dolabında mecbur yer açmak zorunda çünkü üst birimden emir gelecek zaten saha ekibi ile konuşsan onların hangi ISS'den aldığını umursamadıklarını görüceksin çünkü onlar için hiçbir şey değişmiyor.

Hocam siz portu açtırdıktan sonra neden NetSpeed'e geçeceğinizi söylediniz ki? Portunuz açıldıktan sonra Türk Telekom ile hiçbir işiniz olmuyor. Aynı şekilde geçişte de hiçbir işiniz yok. Söylememeliydiniz.

Gereksiz rahatsiz edip sorup durdukları için başvurumu yaptıktan sonra söyledim.

Ben size şöyle anlatayım bu işde çalışmış biri olarak size o bilgileri veren kişiler Telekom'da satış personeli olarak geçiyor. Yalan yanlış laflar ile sizleri korkutup Telekom'a veya hangi firmada (genelde Telekom ve Superonline) çalışıyorsa oraya geçirmeye çalışıyor siz geçtiğiniz zaman prim alıyor maaşını böyle kazanmış oluyor. NetSpeed başvuruyu aldıysa saha ekibi o saha dolabında mecbur yer açmak zorunda çünkü üst birimden emir gelecek zaten saha ekibi ile konuşsan onların hangi ISS'den aldığını umursamadıklarını görüceksin çünkü onlar için hiçbir şey değişmiyor.

Şu an port yok gözüküyor fakat port var iken başvurumu yaptım yani sorun olmayacak değil mi?

@Necati Billor yaparlar her şey beklenir bunlardan. İyi araştırın 12/24 aylık anlaşma yapmayin ilk hat açılımında kaç ay taşıma yasağı var öğrenin. 3 ay diye biliyorum. Yasak kalkınca inadına taşıyın. Netspeed bağlantı kuramaz ise dediğimi yapın kurar ise sıkıntı yok.
Olayı BTK'ya yazın hatta cimer üzerinden ulaştırma bakanlığına yazın.

Yalan yanlış bilgi verip de kullanıcıyı yanlış yönlendirmeyin. NetSpeed tarafından size ne türlü bilgi verildiyse denilen yapılır rahat olabilirsiniz. Fiber'e geçerken aynı şeyi Telekom müdürlüğü bana da söyledi NetSpeed'in baskısıyla birlikte binada fiber kutusu ve kabloları gelmemiş olsa bile 1 hafta içinde fiber hizmetim açıldı. NetSpeed'e güvenebilirsiniz.

Ne yanlış bilgisi başıma geldi de biliyorum TürkTelekom VDSL boş port ayarladı ben de fiyat yüksek diye TurkNet'e geçecektim. Müşteri temsilcisi geçiş sağlanır sıkıntı olmaz dedi gittiler ADSL portdan bağladılar boş olan portu da kaptırdım. O yüzden TT kendine bağlıyor portu vermek için.

Hocam benzer sorunları bende yaşadım ama ne netspeed ne de türknet yardımcı olamaz size tt geçmekten başka sansınız yok en azından size port açana kadar sonrasında diğer ıss lere başvuru yapabilirsiniz altyapı tt olduğu sürece o imkanı diğerleri tanımayacaktır hocam.

@Necati Billor yaparlar her şey beklenir bunlardan. İyi araştırın 12/24 aylık anlaşma yapmayin ilk hat açılımında kaç ay taşıma yasağı var öğrenin. 3 ay diye biliyorum. Yasak kalkınca inadına taşıyın. NetSpeed bağlantı kuramaz ise dediğimi yapın kurar ise sıkıntı yok.
Olayı BTK'ya yazın hatta cimer üzerinden ulaştırma bakanlığına yazın.

Hangi paketi baglaticamki aşırı tuzlu fiyatlari var öğrenciyim onlara verecek param da yok yani 120 130 TL uçuk benim için. NetSpeed'den haber bekliyorum bakalım VDSL abonelik basvurusunu yaptim port varken müşteri temsilcisi oyle bir şey yok baglantinizi sağlayacağız dediler bakalım bekliyorum bende umarım sorunsuz bağlantıyı kurarlar.
Hocam benzer sorunları bende yaşadım ama ne NetSpeed ne de TurkNet yardımcı olamaz size TT geçmekten başka sansınız yok en azından size port açana kadar sonrasında diğer ISS'lere başvuru yapabilirsiniz altyapı TT olduğu sürece o imkanı diğerleri tanımayacaktır hocam.

Elimde TT müşteri hizmetlerinin toplam 4 port var deyip abonelik yapacaksanız açacağız dediğinin kaydı var. Bilinçli olarak yapılan bir şey yasal yola başvursam neler olur bu dediklerinin üzerine bilmiyorum ama zorla da olsa o portu açmak zorunda kalacaklar. İnsanları nasıl kendilerine muhtaç bırakmaya çalışıyorlar ne ülke ama 😄
Son durum olarak yazayım dedim belki aynı sorunu yaşayanlar olur diye NetSpeed bana ulaştı üst yetkiliye durumu bildirmelerini söyledim gönlünüz ferah olsun biz halledeceğiz port olup açmama şansları yok diye bir teyit aldım artık top onlarda.

Son düzenleme:
Yukarıda konu sahibinin de bildirdiği gibi NetSpeed'in bizzat kaç kez Türk Telekom'un yapmam dediği şeyleri yaptırımlarla yaptırdığını gördüm arkadaşa da söylediğim gibi müşteri hizmetleri sıkıntı yok diyorsa yoktur.

Ne yanlış bilgisi başıma geldi de biliyorum Türk Telekom VDSL boş port ayarladı ben de fiyat yüksek diye TurkNet'e geçecektim. Müşteri temsilcisi geçiş sağlanır sıkıntı olmaz dedi gittiler ADSL portdan bağladılar boş olan portu da kaptırdım. O yüzden TT kendine bağlıyor portu vermek için.

TurkNet müşteri hizmetleri olmayan ucuzluğu ile başta dikkat çeken ancak sonradan fiyatlarını normale taşıyan bir firma. Müşteri ilişkileri berbat ötesi 1 ay destek kaydı açık olupta sorunu çözülmemiş insanlar dolu forumda. Birçok ISS kullandım TurkNet firması kendi karı için ne gerekiyorsa onu yapar müşterinin memnuniyeti inanın umurlarında değil. VDSL portu ilk açıldığında sokakta TurkNet kullanıcısıydım 3 ay müşteri hizmetleri denen belaya kanıtlamaya çalıştım. Sistemde altyapı sorgulama da VDSL gözüküyor müşteri hizmetleri gelmiş boş port yok adresinizde diyor. Demem o ki NetSpeed gibi müşteriye önem veren bir firmayla daha müşteri hizmetleri koymayıp cahil insanları Online'dan cevap verdiren TurkNet'i bir tutmayın bence.

Yukarıda konu sahibinin de bildirdiği gibi NetSpeed'in bizzat kaç kez Türk Telekom'un yapmam dediği şeyleri yaptırımlarla yaptırdığını gördüm arkadaşa da söylediğim gibi müşteri hizmetleri sıkıntı yok diyorsa yoktur.

TurkNet müşteri hizmetleri olmayan ucuzluğu ile başta dikkat çeken ancak sonradan fiyatlarını normale taşıyan bir firma. Müşteri ilişkileri berbat ötesi 1 ay destek kaydı açık olupta sorunu çözülmemiş insanlar dolu forumda. Birçok ISS kullandım TurkNet firması kendi karı için ne gerekiyorsa onu yapar müşterinin memnuniyeti inanın umurlarında değil. VDSL portu ilk açıldığında sokakta TurkNet kullanıcısıydım 3 ay müşteri hizmetleri denen belaya kanıtlamaya çalıştım. Sistemde altyapı sorgulama da VDSL gözüküyor müşteri hizmetleri gelmiş boş port yok adresinizde diyor. Demem o ki NetSpeed gibi müşteriye önem veren bir firmayla daha müşteri hizmetleri koymayıp cahil insanları Online'dan cevap verdiren TurkNet'i bir tutmayın bence.

Vallahi hocam halledeceğiz dedi NetSpeed umarım dediğin gibi olur da uğraşmam. Gerçekten o kadar sıkıntının içinde yorucu durumlar bunlar.

Geri
Yukarı