Türk Telekom'u yenemedim

OziMozi

Centipat
Daha fazla  
12 yıldır Türk Telekom/TTNET kullanıyorum hızım yerlerde 5 /6 falan artık bıktım ve başka firmaya geçmeye karar verdim ama taahhüt muhabbetleri vardı onları araştırdım. Sonra "tüketici haklarının 52.ci maddesi 4.cü fıkrasında diyor ki :"Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir." Bunu buldum bu üzerinden müşteri hizmetlerini aradım söyledim bu kanun var bana taahhüt cezası kesemezsiniz dedim yok ben bilmiyorum yok öyle bir şey falan 690 lira ceza ödersiniz dedi kapadım bende. Sonra BTK şikayete yazdım oradan TTNET yani dedim bu bu işte kanun manun onlarda bana bir metin attı bilmem ne kanunu bir şeyene göre taahhüt bozma parası ödemenmez ama şu ana kadar uygulanan indirimi ödemek zorundaymışım. Aradım indirimi öğreneyim dedim asıl olay orada zaten 80 küsur lira ödüyorum ben 12Mbps paket 1 upload falan eğer taahhüt olmasa aylık 270 lira ödücekmişim, şaka gibi yani bu sefer para vermemeyi beklerken taahhüdü bozarsam 2000 küsur lira para vermem gerekiyormuş, yok yani uğraştım da olmadı. Arkadaşlar adamlar her şeyi düşünmüşler diyecek bir şey yok.

Geri
Yukarı