Türkçe konuşma sınavı nasıl ezberlenir?

swynZz

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
9400 gt i5 4460 8 gb ram 240gb ssd gigabyte h81m s2v anakart
Konuşma sınavında çok heyecanlanıyorum ve korkuyorum titriyorum unutabiliyorum bir de unutuyorum çok ezberleyemiyorum ne yapabilirim?

Konuşma sınavında çok heyecanlanıyorum ve korkuyorum titriyorum unutabiliyorum bir de unutuyorum çok ezberleyemiyorum ne yapabilirim?
2. yabancı dil veya ingilizce olsa ve bu dersleri anlamıyor olsan anlarım. Ama Türkçe'yi neden ezberliyorsun? Konusu ne sınavın. Bize dizi film falan anlattırıyorlar. Bildiğim bir şeyi çıkıp anlatıyorum. Ezberlemeni önermem daha da panik olursun ve unutursan hepsi gider. Eğer böyle kolay bir konu değilse o konuyu iyice anla o şekilde anlat. Ezberlemek her zaman zor yoldur :)

2. yabancı dil veya İngilizce olsa ve bu dersleri anlamıyor olsan anlarım. Ama Türkçeyi neden ezberliyorsun? Konusu ne sınavın. Bize dizi film falan anlattırıyorlar. Bildiğim bir şeyi çıkıp anlatıyorum. Ezberlemeni önermem daha da panik olursun ve unutursan hepsi gider. Eğer böyle kolay bir konu değilse o konuyu iyice anla o şekilde anlat. Ezberlemek her zaman zor yoldur :)

1715619711419.png

Ben bunu yapmak istiyorum mesela hocam dizi film olsa öyle anlatır geçerim hem panik oluyorum hem de ezberlencek şeyler istiyor hocamız.

Eki Görüntüle 2194760

Ben bunu yapmak istiyorum mesela hocam dizi film olsa öyle anlatır geçerim hem panik oluyorum hem de ezberlencek şeyler istiyor hocamız.
Önerim konuyu detaylıca araştırıp bir kaç defa ayakta kendi kendine sun. Ama yine de ezberleme. Hoca ezberle dediyse de ezberleme doğaçlama git. Takıldığın yerde bir şeyler ekleme şansın olur en azından. Ezberlersen işin zorlaşır. Konuyu yalayıp yut sonra doğaçlama olarak sun. Zaten iyice öğrenirsen ezber gibi akıcı konuşursun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı