Türkce kurallarına uymadın cezalısın ? Garip buldum sorayım dedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

platform.c

Hectopat
Sayın platform.c,

Technopat Forum konusunda bir ceza aldınız.

Sebep: Türkçe Kurallarına Uymayan Mesaj (1 Gün)

Selam,
Türkce dil kurallarina uymadi diye 1 gün forumda ceza alanida ilk kez gördum.

Türkiyede dil kurumunun bile cogu kelimenin anlamindan bir sey anlamamış, hala tartisirken biz yurdışında doğmuş, büyümüş, yaşayan insanlardan roman yazar gibi kurallara uy, yaz. Yoksa cezalandırırım demek biraz garip değil mi?

Egitimini yurt disinda aldigi icin Türkçe eğitim alamamis ve klavyesi Türkçe olmayan harfleri Türkçe cikaramayan biri ne yapacak ?

Tabi bir dil düzgün konusulmali doğru. Şimdi yurt disindakileri bir kenera birakalim. Türkiyede ki eğitim seviyesine bakarsak sizin bu forumda yazip cizenlerin yarisindan cogunu bloklamaniz lazım.

Cezayi bu yuzden garip buldum. Fikrimi yazayim dedim.

Bu arada ceza aldigim yaziyi da koyayim, ya saka gibi bir sey bu!

Ölü Usta dedi:
Sayın platform.c,

Technopat Forum konusunda bir ceza aldınız.

Sebep: Türkçe Kurallarına Uymayan Mesaj (1 Gün)
-------
Türkçe Kurallarına Uymayan Mesaj (1 Gün)

-------

Bu suçun cezası 1 puandır ve ceza süresi dolana kadar erişiminiz kısıtlanabilir. Ciddi cezaların süresi hiçbir zaman bitmeyecektir.

Orijinal Mesaj:
https://www.technopat.net/forum/mas...madan-ust-seviye-oyun-oynamak.html#post265570
selam arkadaslar bu ilk mesaj
ve oyun bilgisayari topluyorum, kafamda kaziklanmadan abartmadan iyi bir sistem kurmak var. iyi bir sekilde oyun oynatmasi ve 1080p film izletmesi yeterli, tabi mumkunse 2-3 sene sonra bunlari yapamaz hale gelmesin uzun vadeli guncel kalabilsin.

kafamda olan su andaki sistem bu asagidaki resimde gorunuenler. (ileride bir kart daha dahil edip sli olarak kullanilmak uzere ikinci alternatif olarak toparlayacagim sistem intel2011 platformu Core i7-4820K + MSI X79A-GD45 PLUS, Socket-2011) olabilir

sis1.jpg

En iyi dileklerimizle,
Technopat Forum

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir kaç noktalama işaretlerine uymamışsınız. Üstüne üstlük her cümleye küçük harfle başlamışsınız. Bu forum'u diğer forumlardan ayıran özellik budur. İnsanlara Türkçeyi düzgün kullanmalarını öğretmek.

Bu kurallara uymayanları cezalandırarak, forumu amacından saptırmamak. Yurt dışında büyüyüp büyümediğinizi biz bilemeyiz. Elimizde sihirli bir küre yok ki insanların nereden geldiğini görelim. Gel gelelim forumun kurallarına uymanız şart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fikrinizi diğer banlanan isyancılara :)D)göre sakin bir şekilde belirtmenize çok sevindim. Kurallar basit. Genel olarak cümleye büyük harfle başlanılır ve ''.'' ile bitirilir. Bunları yaparsanız çok sorun kalmaz, merak etmeyin. :)

Düzgün bilgi paylaşımı için, Türkçe kurallarını sonuna kadar korumaktayız. Türkçe karakter zorunluluğu yok. Türkçe yazabiliyorsa düzgün Türkçe kullanmalı. Türkçe yazamıyorsa, İngilizce yazabilir. Yine imkanlarımız dahilinde yardımcı olmaya çalışırız. Ama siz bilinçli bir kullanıcı olarak, yeni üye olduğunuz bu forumun kurallarını okumuş olmalısınız değil mi?

Kabul ettiğiniz şartlara uymayıp ceza alıyorsunuz ve ceza almanız garip oluyor öyle mi? Tekrar düşünün. Kuralları tekrar okumanızda fayda var: Internet Forum Kuralları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı