Türkçe Yazım Kuralları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Gnk1622, zaman varken alıntıladığınız hatalı mesajımı düzeltin.:)
Bazen sanki gözü kapalı mesaj atıyorum hissine kapılıyorum, tübe tübe.
Bir de yazım kurallarında güye yardımcı olmaya çalışıyorum.

Şikayetiniz mi var bu konuyla ilgili ? Bence iyi olmuş bana biraz dalga geçmişsiniz gibi geldi.
@er36po
Yoo iyi de olmuş. Hatta sayın moderatörlerimizin yazım yanlışı olanlara ban attığında ufak bir mesaj ile bu konuya yönlendirmelerini isterdim.
@MF
@jarox jamaica

Hocam, fazla parçalanmış gibi geldi bana.
- Bizde mi katılsak acaba?
Edit: Yok, siz çözmüşsünüz hocam ceza yiye yiye.
En doğru yazım şeklini siz ancak mantık yürüttüğünüzde yazarsınız.(y)

Hiçbir eşeği görmedim ki; sopa yiye yiye adam olmuş.;)

Cezalar yiğidin kamçısıdır.:D

Chrome'un imla kontrol özelliğini Türkçe'ye ayarlarsanız yanlış yazılmış kelime kalmaz. Daha üst düzeyde imla kuralları için-örneğin noktalama işaretinden önce boşluk bırakılıp bırakılmayacağı gibi- Word'u kullanabilirsiniz.

Yalnız Technopat' ın biçim konusunda gösterdiği hassasiyeti, içerik konusunda da göstermesi lazım. Bir üyenin yanlış bilgi vermesi yazım kurallarından çok daha önemli bir durum bence. Ama elbette yanlış sandığımız şeyin doğru olduğunu, belgeleriyle ispatlamaları için hak da tanınmalı.

Bunun haricinde kurallar gayet yerinde. Özellikle trollere karşı hoşgörü gösterilmemesi çok iyi bir durum.

Yazım yanlışı yapan üyelerde "Uzaklaştırılma Hastalığı" ve "Kanamalı Ağır Ban" (KAB) hastalıkların görülme oranı diğer üyelere göre % 60 - % 70 kat oranla daha fazladır.
"% 60 - % 70 kat oran" kullanımı da bir anlatım bozukluğu ama neyse :)

Son düzenleme:
  • Beğen
İfadeler: Tim
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı