Türkiye bitmeye başladı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kardeşim gene dedin aynı lafı şu an en önde olan altyapı internet bundan başka bana önde giden nasıl bir örnek verebilir bana bunu açıklar mısın?

Altyapı deyince insanlar sadece internet olarak algılıyor. Bu arkadaş altyapıyı bahane ederek ülkenin internet hızını bahsediyor. Altyapı deyince buna birçok örnek verilebilir. Su, yol, doğal gaz, ulaşım gibi. altyapıyı sadece internetten başka algılamayın şunu.

İnsanlar Mansur Yavaş'ı yaptıkları yüzünden tercih etmiyor veya sevmiyorlar. İnsanlar Mansur Yavaş'ı insanlara değer verdiği için tercih ediyorlar. Çünkü Türkler son 10 yıldır buna muhtaç.

Türkiye kadar insanın değersiz görüldüğü başka bir ülke daha var mıdır merak ediyorum. Daha çok taze bir olaydan örnek vereyim mesela, gençlere 30.000₺ KYK borcu verip karşılığında 100.000₺ gibi komik sayılar istemek nedir?

Yahu o bir genç, sanarsın ülkedeki iş imkanı veya yapılacak iş karşılığında alınan paralar çok yüksekmiş gibi okulu bitince öğrencinin çalışıp ödeyebileceğini düşünüyorlar. Yahu bugün bir doktor için bile 100.000₺ az bir para değil bir genç okulu bitirir bitirmez bunu nasıl ödesin?

Ama işte devletin umurunda olan bu değil, nasıl öderse ödesin önemsemiyorlar çünkü insana değer verilmiyor. Boş verin bilgisayarı veya teknolojik ürünleri, hangi birimiz hobilere sahip ve bu hobileri sorunsuz şekilde yapabildiğini iddia edebilir? Örneğin ben figür toplamak istiyorum ancak orta büyüklükteki en kötü figür 1.500₺'den başlıyor, kaliteli olanları söylemiyorum bile.

Hadi geç hobiyi, tatil yapabiliyor musunuz? Günde 12 saat çalışıyorsunuz ancak 1 ay da tatil yapayım dediğinizde aklınıza hemen "1 ay çalışmazsam aç kalırım" düşüncesi geliyor. Bu düşünce gelmese dahi tatile gitmek için tonlarca paraya ihtiyacınız var zaten. Günde 12 saat çalışılması bile ayrı bir tartışma konusu, yabancı ülkelerde 8 saat çalışılıp burada 5 ayda aldığın ürünü orda 1 ayda alabiliyorsun.

Bu ülke her açıdan sıkıntıda yani bırakın teknolojik aletlerle kısıtlamayı, şu ülkede gerçekten çalıştığının karşılığını alabilen insan yok, hep eksik alıyoruz.
İşte kahraman !

D-dostum h-haklısın dış dünya ile bağlantılarımızı Recep başkan'ım kadar iyi yöneten biri daha çıkmaz. Zaten dolar da 2023 Haziran'dan sonra 8 TL'ye düşecekmiş. Laf aramızda RTE, biden ile anlaşmış.

Şu D-dostum gibi yazı tarzınla yaşının 13 civarı olduğu anlaşılıyor. Daha az TikTok kullanmanı tavsiye ederim. Orada burada gördüğün bilgilerle gelme bana.

Altyapı deyince insanlar sadece internet olarak algılıyor. Bu arkadaş altyapıyı bahane ederek ülkenin internet hızını bahsediyor. Altyapı deyince buna birçok örnek verilebilir. Su, yol, doğal gaz, ulaşım gibi. altyapıyı sadece internetten başka algılamayın şunu.
Aman aman ne büyük dert! Bu konunun çözülmesi Dünya'yı kurtarır...

Şu D-dostum gibi yazı tarzınla yaşının 13 civarı olduğu anlaşılıyor. Daha az TikTok kullanmanı tavsiye ederim. Orada burada gördüğün bilgilerle gelme bana.
Herkesten nefret ediyor gibi davranıyor ve açıklarını bulmaya çalışıyorsun, amacın ne senin?

Su diyorsun bahçeyi suladığımız için aylık 700Tl fatura geliyor. Yol diyorsun İstanbulda gezerken bile cebinden para eksiliyor bir bakıyorsun yolu kullandığın için 100Tl kesmiş. Yani biz bu altyapıların parasını fazla fazla veriyoruz zahmet olmazsa yapılsın ya.

Kullandığım kelimeye göre benim yaşımı ve karakterimi belirleyebileceğini sanmandan kaynaklı olarak ne kadar cahil bir insan olduğunu anlıyorum. Seninle tartışmaya girmeye bile tenezzül etmeyeceğim merak etme. Yalnızca ne 13 yaşındayım ne de hayatım boyunca TikTok kullandım. Eğer sen de 13 yaşında değilsen ve TikTok kullanmıyorsan seninle aynı istatistiği paylaşmaktan utanıyorum sadece...

Ülke yabancıların eline geçmiş. Fabrikalardan arsalara şirketlere kadar her şeyi yabancılara satmışlar... Her türlü teröristle fotoğrafları var. Utanmadan yerli ve milli takılıyorlar.

Doktorları suçluyolar, gazetecileri suçluyolar, işçiler suçlu, fırıncılar suçlu, marketler, çiftçiler ülkenin yüzde 99'u suçlu, bir tek bizim keresteler suçsuz...

Geçiceksiniz bu işleri... Seneye Katar'da yeni hayatınızda başarılar diliyorum. Zaten oralarda bir şeyler çalmaya kalkınca kol kesilir. İkinci de kafa gider, uzun yaşamazsınız.

Diğer her altyapı bulunuyor sözde fakat her gün ayrı bir zam yiyoruz. Yani dile geliyor farketmiyorsun ama geldiği gibi de zam deniyor. Şuan internet denince de laf atıyorsun. Birde yol diyosun o kadar savunuyosun her zaman yol yapıyor bundan bana bahsetme bile adamın yol yapmaktan başka altyapısı bulunmuyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı