Türkiye'de bir öğrenci nasıl hayal kurar?

Ben diyorum ki genel bak kişisel değil ben kendimden bahsetmiyorum ve her calışan bir yerlere gelemiyor arkadaşım bilgisayar mühendisi kazandı işe giremedi kac yıldır yurt dışında şu an başvurduğu gibi onaylandı.
Benim dediğime uyuyor bu? Arkadaşın uğraşmış ve bir yere gelmiş.

Ama ülkemizde olmuyor işte anlamıyor musun adam okumuş fakat ülkemizdede çalışabilirdi ama olmuyor iş yok iş bulsa fiyat tatmin etmiyor fakat yurt dışında kral gibi yaşıyor buradaki avukatan bilgisayar mühendisinden hepsinden kat kat daha iyi hayatın gerçekleri kim istesem ülkemizde otursun yaşasın istediğini alsın üretim coğalsın nese bekleyeceğiz tekrar her daim belki düzelir.

Maalesef dediklerinin hiç birine katılmıyorum . Oyun yaparak Türkiye'de ekmek teknesi yürümez . Ve bu arada çalışıyorum üniversitede kameraman olarak , önceden boyacılıktan çöpçülüğe kadar bütün zor işleri yaptım.Türkiye'de benim yaşlarımda çalıştığın zaman kölesin neredeyse sırtına kamçı vuracaklar . Büyük ihtimalle bu dediğim yüzünden iş beğenmiyor denilebilir ancak emin olun birçok yerde çalıştım neyse . Kazandığım para anca yaşamama yetiyor mesela "aktivite yapamıyorum hayal kuramıyorum" diyorum "oyun yap" diyorsun tamam , tam öyle demiyorsun ama bir şeyler yap diyorsun . E ben zaten çalışıyorum buna rağmen zor yaşıyorum . Tabiki de sonsuz şükürler olsun Allah'a . Ve son yazdığına gelirsek zor yaşayan bir insana nasıl çabala diyebiliyorsun . Ayakları bağlı biri nasıl koşsun.

Maalesef dediklerinin hiçbirine katılmıyorum. Oyun yaparak Türkiye'de ekmek teknesi yürümez. Ve bu arada çalışıyorum üniversitede kameraman olarak, önceden boyacılıktan çöpçülüğe kadar bütün zor işleri yaptım. Türkiye'de benim yaşlarımda çalıştığın zaman kölesin neredeyse sırtına kamçı vuracaklar. Büyük ihtimalle bu dediğim yüzünden iş beğenmiyor denilebilir ancak emin olun birçok yerde çalıştım neyse. Kazandığım para anca yaşamama yetiyor mesela "aktivite yapamıyorum hayal kuramıyorum" diyorum "oyun yap" diyorsun tamam, tam öyle demiyorsun ama bir şeyler yap diyorsun. E ben zaten çalışıyorum buna rağmen zor yaşıyorum. Tabii ki de sonsuz şükürler olsun Allah'a. Ve son yazdığına gelirsek zor yaşayan bir insana nasıl çabala diyebiliyorsun. Ayakları bağlı biri nasıl koşsun.

Ya ülkemiz üretimine önem vermiyor teknolojide cok geride iken oyun yaparak bir yerlere gelmek cok zor ve tek başında dediklerine aşırı katılıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
sonuna kadar şükür şart
Hala bunu yazıyorsanız akıllanmamışsınız demektir. Hangi Norveçli, Alman, İngiliz veya Kanadalı şükrediyor? Şu şükretme mevzusu bir tek bizim insanlarımızda var, karşılığında da zaten refah seviyesinin baya baya altında bir hayat yaşıyor.

Hala bunu yazıyorsanız akıllanmamışsınız demektir. Hangi Norveçli, Alman, İngiliz veya Kanadalı şükrediyor? Şu şükretme mevzusu bir tek bizim insanlarımızda var, karşılığında da zaten refah seviyesinin baya baya altında bir hayat yaşıyor.
Hocam konudan saptık biraz ama "şükür" kavramı son dönemde (kelime anlamı olarak) çok değişti . Ben her halime yaşadığıma şükür ederim . Bolluk bereket içindeyken de fakirlik içindeyken de eğer inançlıysan (ki bu bana düşmez) şükür etmek şart .

fakirlik içindeyken de eğer inançlıysan (ki bu bana düşmez) şükür etmek şart .
O zaman çıkıp niye bu haldeyim diye konu açmayacaksınız. 18 yaşındasınız hayaliniz bowling oynamak ve bilgisayar toplamaktan öteye gidemiyor hala şükür diyorsunuz. Size 1+1 evinizde faturalarla kiralarla bol eğlenceli günler diliyorum, umarım mezun olduktan sonra çok iyi bir hayatınız olur.

O zaman çıkıp niye bu haldeyim diye konu açmayacaksınız. 18 yaşındasınız hayaliniz bowling oynamak ve bilgisayar toplamaktan öteye gidemiyor hala şükür diyorsunuz. Size 1+1 evinizde faturalarla kiralarla bol eğlenceli günler diliyorum, umarım mezun olduktan sonra çok iyi bir hayatınız olur.
Hocam size ne diyeceğimi bilemedim . Cevap yazmayacaktım ama sadece söylemek istedim . Yaşadığım hayata şükür ediyorum benden kötüleride var diye . Ben hükümeti eleştiriyorum siz bana şükür etme diyorsunuz . Bu aynı din ve devlet işlerini karıştırmaya benzedi . Ben mutsuzum demedim . Bana kadar birçok genç belki de parasızlıktan okuyamadı çalışmak zorunda kaldı okuyabildiğime şükür bu halime şükür diyorum yoksa bende gidişatdan memnun değilim . Bu benim inancım sizinki farklıdır . Beni ilgilendirmez .

Geri
Yukarı