Türkiye'de PayPal nasıl kullanılır?

LeonS.Kennedy

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bir premium link sitesinde sadece PayPal aracılığıyla ödeme aldıklarını söylediler.
Fakat ne PayPal hesabım var ne de ülkemizde kullanabiliyorum.

Nasıl halledebilirim?

Arkadaşlar VPN falan demeyin çünkü ödeme esnasında telefon numaramı da istiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir premium link sitesinde sadece PayPal aracılığıyla ödeme aldıklarını söylediler.
Fakat ne PayPal hesabım var ne de ülkemizde kullanabiliyorum.

Nasıl halledebilirim?

Arkadaşlar VPN falan demeyin çünkü ödeme esnasında telefon numaramı da istiyor.

Paypal'i Türk bankalarından alınan bir kredi kartıyla kullanmak sıkıntı. Ben 2-3 yıl önce denemiştim sadece 1 işlem için izin veriyordu ondan sonra hemen hesabı kara listeye alıyordu. Yurt dışından alınma kredi kartı olan biri varsa ondan yardım almanız daha mantıklı olur.

Yabancı sanal numara alabilirsin.

Önerebileceğin site var mı bunun için?

Her şeyiyle denedim. Yurt dışında şirket gösterip açmıştım bile fakat Stripe ile birlikte 800€ bakiyemle kapanmıştı hesap. Önermiyorum o yüzden.

Hocam alt tarafı 1 dolarlık ödeme yapacağım ne gibi bir sıkıntı olabilir ki?

PayPal'i Türk bankalarından alınan bir kredi kartıyla kullanmak sıkıntı. Ben 2-3 yıl önce denemiştim sadece 1 işlem için izin veriyordu ondan sonra hemen hesabı kara listeye alıyordu. Yurt dışından alınma kredi kartı olan biri varsa ondan yardım almanız daha mantıklı olur.

Sanal numarayla bile ödeme yapınca bunu tespit ettikleri zaman sıkıntı olur diyorsun yani?

Sanal numarayla bile ödeme yapınca bunu tespit ettikleri zaman sıkıntı olur diyorsun yani?

Şöyle hesap açabiliyorsanız açın ve sonra Türkiye'den alınma kartınızı tanımlayarak alım yapmayı deneyin. 1 Dolarlık ödeme yapabilirsiniz muhtemelen ama ondan sonra 2.bir işlem yapmaya çalıştığınızda izin vermiyor. 3-4 kere denemiştim 2-3 yıl önce hep böyle olmuştu. Tek sefer işinizi görecekse işe yarayabilir.

Ben Youtube'da gördüğüm bir videodaki adımları takip ederek açabilmiştim hesap. Youtube'da araştırın güncel videolar olabilir.

Eğer ödeme yapmak içinse bir sıkıntı olmuyor. Ödeme almak için hesap açıyorsunuz sanmıştım.

Şöyle hesap açabiliyorsanız açın ve sonra Türkiye'den alınma kartınızı tanımlayarak alım yapmayı deneyin. 1 Dolarlık ödeme yapabilirsiniz muhtemelen ama ondan sonra 2.bir işlem yapmaya çalıştığınızda izin vermiyor. 3-4 kere denemiştim 2-3 yıl önce hep böyle olmuştu. Tek sefer işinizi görecekse işe yarayabilir.

Ben YouTube'da gördüğüm bir videodaki adımları takip ederek açabilmiştim hesap. YouTube'da araştırın güncel videolar olabilir.

Hepsi para tuzağı olmuş kardeşim benim. Çocuğun biri 4 dakikalık video çektikten sonra 4 dakika boyunca anlatım bekledim ama sonunda şu ücret karşılığında anlatıyorum dedi.

Eğer ödeme yapmak içinse bir sıkıntı olmuyor. Ödeme almak için hesap açıyorsunuz sanmıştım.

Sadece tek seferlik ödeme ama şimdi gel gelelim PayPal hesabı nasıl açacağız...

Hepsi para tuzağı olmuş kardeşim benim. Çocuğun biri 4 dakikalık video çektikten sonra 4 dakika boyunca anlatım bekledim ama sonunda şu ücret karşılığında anlatıyorum dedi.

Ben ödemeden kastınız para göndermeyse bir şey diyemiyorum fakat kartla ödeme için hesap açmanız gerekmiyor ki ben aylık bir firmaya paypal üzerinden kartımla ödeme yapıyorum.

Ben yabancı bir kanaldan bedava olarak öğrenmiştim adamın dediklerini adım adım yaptım (ama baya alengirli adımlar vardı, ABD'de bir adres tanımlaman gerekiyor, telefon numarası vs vs derken) ve olmuştu. Bulabilirsem paylaşırım.

Geri
Yukarı