TürkNet 1000 Mbps internette düşüşler

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoyu izlemeni tavsiye ederim.
Dediğin olaya değiniyor.

Hız düşüklüğü problemi çoğu TürkNet kullanıcısında mevcuttur. Fiber optik kablolar, DSL kablolardaki sinya zayıflama sorununa sahip değildir. 1 milisaniye (0.01 saniye) gecikme olduğu belirtdiniz fakat gecikme en düşük saniyenin yüzde biri (1ms) olarak ölçülür. Hız düşüşü problemini ancak TürkNet müşteri hizmetlerini arayarak çözebilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile uğraşırken bizim kolay gelsin demekten başka çaremiz yok.
Görüşme sağladıktan sonra tekrar yazacağım teşekkürler :)
1ms dünyanın en iyi ms'i diye biliyorum. 2ms aldığı için deliren yayıncılar hatırlıyorum (yabancı yayıncılar)
LoL'de 7-9ms arası alıyorum. Nadiren 11 15 lere çıkıyor. İndirme yaparkende 20ms alıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Dediğin olaya değiniyor.
bakıyorum teşekkürler
Dediğin olaya değiniyor.
Modem ve Router'ı kendileri verdiler. Zyxel'in 5G ye sahip beyaz bir modemi. Bizim 2.5G Gigabit internet portuna sahip modem almamız şuan mümkün değil diye düşünüyorum. Çünkü ev interneti bu. İş için olursa kesinlikle mantıklı.
Benim anakarım biraz eski belki bir tane PCI Express yuvasına ethernet kartı alabilirim... İşe yarar umarım

Ben 35Mbps'de 27-25MBPS arası alıyordum. Ancak bu aradaki kayıp bakır kablodaydı. Fiber Cam kabloda 1000MBPS'den 200Mbps kayıp almak sinir bozucu geliyor.

Ne havası ne çözüm araması?
Ben 7 ay internet kullanamadım diyorum...
Neyin havasını atacağım.
Tam 9 ay bekledim fiber in çekilmesini, her aşaması ay ve gün şeklinde fotoğraflı bir şekilde duruyor.
Ben bu interneti bağlatmak için tek başıma başvuru yapa yapa insanları darlaya darlaya çektirdim daireme.
Şu an binada sadece bende fiber var.
Sokakta fiber kutusu var ancak Türk Telekom'un kutusu...
Ayrıca bu forumda bir kişi sayesinde araştırarak bir program aracılığı ile bu hız sınırını kısmen çözdüm...
Yani bu forumda çözüm var :)
16 Mbps kullanıyorsan ben 900 Mbps kullanıyorum ne var bunda?
Ara dilekçe ver şikayet et sanada kurulsun fiber?

Hali hazırda TürkNet müşterisi olduğum için 6 ay boyunca 85 TL ödeyeceğim. 6.ayın sonunda 7.ayın başında 100Mbps'ye 75 Mbps upload şeklinde olacak
Paket fiyatı:

85 TL 100 Mbps 75 upload
120 TL 200 Mbps 175 upload
270 TL 1000 Mbps 750 upload (900 geliyor)

Dert değil kardeş.
Fiber'i çektirene kadar, çekilene kadar nasıl karın ağrısı çektim biliyor musun?
Fiber kabloda neden bu kadar (200Mbps'ye kadar) hız düşüyor?

Pinge çok demiyorum dostum. Loss kayıp demek.
Yani neden bu kadar hız kaybı yaşıyorum (200Mbps'ye kadar)

Sahte konu değil hocam. Cidden can sıkıcı oluyor. 200Mbps'ye kadar hızım düşük geliyor fiber kabloda.

Gösteriş için değil. Neden gösteriş için konu açayım.
İnsanlar fiber kullanamaz mı?
Kullanan varsa 200Mbps kayıp yaşıyorum nedenini soruyorum belki aynı sorunu yaşayan birisi vardır.

TürkNet müşterisiysen Fiber sonradan gelirse 6 ay 85 TL 1000MBPS 7.ayın başından sonra 1giigabit 270TL

Aldırma fazla milletin ne dediğine. Klasik Türk milleti, çekemediğini karalar.

O zaman gecikme probleminiz yoktur.
Bağlı bulunduğun Turk Telekom Müdürlüğüne gidip Fiber Masasına başvuruda bulun 1 yıl içerisinde geliyor.
Eğer Turknet kullanıcısı bölgede var ise Turknet kendi altyapısını çekiyor. Turk Telekom dan bağımsız bir şekildi. Kullandığı kablolar Turkcell Superonline kablolarıdır.
ADSL kablosu gibi siyah kablolar binaların dışarısından çekiliyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Bize de iki hafta önce bağladılar. Fiber 1000Mb/sn alıyorduk. TürkNet müşterisiydik ama şu an 100Mb/sn alıyoruz. 6 ay 1000Mb/sn alacağız diye biliyordum.

Ben 1 ayı devirdim neredeyse. Hızım halen fast.com'da 960 Mbps'lere çıkıyor. Speed testte 890-900 arası. Upload ortama 910-950 arası.

Fiber Destek Hattını aramanı tavsiye ederim, 0850 288 80 80.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konudan bağımsız olarak;
TT bugün fiber kutusunu binaya bağladı. Henüz operatörlerin sitelerinde VDSL olarak altyapı var gözüküyor ama bir kaç güne fiber yazacaktır diye umuyorum.

TT Fiber olan bölge de TurkNet bu hızları verebiliyor mu ?

Konudan bağımsız olarak;
TT bugün fiber kutusunu binaya bağladı. Henüz operatörlerin sitelerinde VDSL olarak altyapı var gözüküyor ama bir kaç güne fiber yazacaktır diye umuyorum.

TT Fiber olan bölge de TurkNet bu hızları verebiliyor mu ?
Bildiğim kadarıyla Türknet sadece kendi fiber altyapısının olduğu yerlere hizmet veriyor. TT fiber altyapısını kullanmıyor.

Ara dilekçe ver şikayet et sana da kurulsun fiber.
Fiber o şekilde kurulmuyor. İsyanda haklısınız, millet doğru düzgün cevap vermek yerine kıskandığı için baya boş sallamış. TTNET dışında ISS bilmiyorum o zaman başkasına suç atam. (!)

Hız kaybının birçok sebebi olabilir aslında. Öncelikle modem ve cihazınızın bu hızı kaldırabildiğinden emin olun. Ondan sonra çoğu iş şansa kalıyor çünkü altyapınızda yoğunluk olduğu zaman hızınız da o ölçüde düşebilir. Mesela benim 75 Mbps hızım var akşamları 50-40'a düştüğü bile oluyor. Ayrıca kablolu bağlantı mı kullanıyorsunuz? Değilse kablolu olarak kullanmayı deneyin derim.

Ek: Ayrıca şahsi görüşüm 1000 Mbps iş için değilse gereksiz. 200 Mbps'lik pakette fazlasıyla yeterli olur. Hem fazla para verip düşük hız alacağınıza az para verin aynı hızı alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı