Türknet 35Mbps Hız Veriyor Netspeed 75Mbps

CaseyAffleck

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 2 ay sonra Türk Telekom ile olan taahhütüm bitecek ve hattımı kapatıp Netspeed kullanacağım.

Merak ettiğim bir konu var;

- Türknet üzerinden adres sorguladığımda bana maksimum 35Mbps verebildiklerini gördüm.
- Netspeed'in sitesinde Hiper 200 diye bir tarife var, VDSL. 75Mbps'ye kadar hız verebiliyorlar.

Netspeed'e geçersem bu 75Mbps hızı alabilecek miyim, yoksa 35'de takılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dikkat et 75 Mbps'ye kadar diyorlar 75 demiyorlar.Ben Türksat Uydunet kullanıyorum 50Mbps 150Gb bir aile için fazlasıyla yeterli.

Dosya Ekleri

• Ookla tarafından Speedtest - Küresel Geniş Bant Hız Testi - Google Chrome 4.6.2018 17_50_50.png
    Ookla tarafından Speedtest - Küresel Geniş Bant Hız Testi - Google Chrome 4.6.2018 17_50_50.png
    50,1 KB · Görüntüleme: 248
Çoğu firma ilk hafta hatta ilk gün dedikleri hızı veriyor sonra ayın kalan günleri boyunca diplerde geziyor türknet ve türksat uydunet tavsiye ederim. Kotan bittiğinde veya büyük dosya indireceğinde türksat uydunet in sitesinden 1günlük limit kaldırmak 3tl ayrıca o gün içi hızın 100mbps oluyor ve kotaya işlemiyor.

Modem içerisinde alabileceğiniz maksimum hız değerleri yazar. Netspeed firmasına facebook üzerinden mesaj atarak hız sorgulayabilirsiniz. Bana 60 mbps demelerine rağmen 76 mbps alıyorum. Netspeed tavsiye ederim.

Çoğu firma ilk hafta hatta ilk gün dedikleri hızı veriyor sonra ayın kalan günleri boyunca diplerde geziyor türknet ve türksat uydunet tavsiye ederim. Kotan bittiğinde veya büyük dosya indireceğinde türksat uydunet in sitesinden 1günlük limit kaldırmak 3tl ayrıca o gün içi hızın 100mbps oluyor ve kotaya işlemiyor.
Aynı şeyi Türknet'te yapıyor. İlk ay 30, ikinci ay 28 alırken sonrasında 10-20 arası gezmeye başladı. Hatta bazen 5'lere düşüyor, destek talebi atınca da geri 20'lere çıkıyor. Daha 2 gün önce destek talebi attım, hız 3 MBPS idi , sorun yok deniyor her seferinde ve şuan 19 MBPS alıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı