TUF A15 FA507NV CPU yükte 93 derece

MeanIt

Centipat
Daha fazla  
Selam. TUF A15 FA507NV laptopa sahibim ve hangi oyunu açarsam açayım CPU 93 dereceye çıkıyor ve orada kalıyor. Çok çok nadiren de olsa (dün FH5 oynarken bir anda oyundan atması -büyük ihtimalle bir anda 95 dereceye çıktı ve oyunu kapattı- gibi sorunlar da oluşturuyor.)
Şu videodakileri yapsam sizce sıkıntı olur mu? Birebir aynı laptop ama performans kaybı olmadan sıcaklığın bayağı bir düşmesi kafamı karıştırdı.
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oynarsam genellikle Valorant, FH5 veya Fortnite oynuyorum. İşlemci odaklı oyunlarda sorun oluşturur mu?
@Artoria Pendragon hocam belki sizin de bir fikriniz vardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazın 95 dereceye çıkması Turbo modda değilse imkansız çünkü performans modunda 93 e limit koyuyor.

Frekans sabitleyebilirsin. Frekansı yüzer yüzer düşürerek test et. Çok da düşürme ama.

Videoda turbo boost kapatılmış GPU bazkı oyunlar oynarsanız sıkıntı olmaz ama Valorant veya CS 2 gibi oyunlarda performans düşüşü yaşanacaktır.

Cihazın 95 dereceye çıkması Turbo modda değilse imkansız çünkü performans modunda 93 e limit koyuyor.
Performans modunda kullanıyorum da oyunun bir anda kapanmasını ona bağladım.

Frekans sabitleyebilirsin. Frekansı yüzer yüzer düşürerek test et. Çok da düşürme ama.
Buna da bir bakacağım.

Performans modunda kullanıyorum da oyunun bir anda kapanmasını ona bağladım.
Performans modunda 93 e limit koyuyor yani geçemiyor Turbo modda bu limit 95

Videoda turbo boost kapatılmış GPU bazkı oyunlar oynarsanız sıkıntı olmaz ama Valorant veya CS 2 gibi oyunlarda performans düşüşü yaşanacaktır.
Peki çok aşırı bir performans kaybı olur mu? Çok uçurum bir fark olmayacaksa cpu bazlı bir oyunda 20-30 fpsden vazgeçebilirim -tabii sıcaklık da bayağı düşerse-

Peki çok aşırı bir performans kaybı olur mu? Çok uçurum bir fark olmayacaksa cpu bazlı bir oyunda 20-30 fpsden vazgeçebilirim -tabii sıcaklık da bayağı düşerse-
Deneyip görün muhtemelen 30 40 fps olur fark.

Yeni konular

Geri
Yukarı