TUF GAMING B650-PLUS WIFI anakartın Wi-Fi sürücüleri bir işe yaramıyor

athpaN

Picopat
Anakart
TUF GAMING B650-PLUS WIFI
Başlıktaki gibi hocalarım; ASUS'un kendi sitesinden driver'ı indiriyorum, AsusSetup isimli dosyayı açıyorum ve izin veriyorum. Ancak sonucunda ne bir değişiklik oluyor ne de Wi-Fi görev çubuğunda gözükür hâle geliyor. Install isimli BAT dosyasını yönetici olarak çalıştırmayı da denedim ama nafile. Anteni falan her şeyini taktım da bu arada. Bunun çözümü nedir?

Aygıt yöneticisinden donanım kimliğini bulup Google'da sürücü bulmayı deneyebilirsin hocam geçenlerde b550 wifi anakartı olan bir arkadaş ta aynı sorunu yaşıyordu bu şekilde bulmuştum istersen donanım kimliğini buraya atabilirsin bulamazsan.

Aygıt yöneticisinden donanım kimliğini bulup Google'da sürücü bulmayı deneyebilirsin hocam geçenlerde b550 wifi anakartı olan bir arkadaş ta aynı sorunu yaşıyordu bu şekilde bulmuştum istersen donanım kimliğini buraya atabilirsin bulamazsan.
Hocam donanım kimliğini yazayım ben buraya en iyisi, bulabilirseniz sevinirim.

PCI\VEN_10EC&DEV_B852&SUBSYS_54711A3B

İşaretlediğim yerdeki linke tıklayıp açılan sayfada 2 tane indirme linki çıkıyor 2. linke tıklayıp indirin hocam sonra kurulumu yapın inşallah olur bu sefer ben genelde bu siteyi kullanıyorum.

Bu arada yüklemeden sonra gelmezse yeniden başlatmayı deneyin.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-08-26-22-19-47-882_com.android.chrome~2.jpg
    Screenshot_2023-08-26-22-19-47-882_com.android.chrome~2.jpg
    74,5 KB · Görüntüleme: 36
İşaretlediğim yerdeki linke tıklayıp açılan sayfada 2 tane indirme linki çıkıyor 2. linke tıklayıp indirin hocam sonra kurulumu yapın inşallah olur bu sefer ben genelde bu siteyi kullanıyorum.

Bu arada yüklemeden sonra gelmezse yeniden başlatmayı deneyin.
Hocam çok teşekkürler. Ben de arkadaş gibi Asus Tuf b650 Plus wifi anakart aldım. Tüm dirverları kurdum. Bu lanet wireless driverı hiçbir şekilde kurulmuyordu. Hatta telefonu internet olarak bilgisayara bağladım windows dahi kurmadı. Senin verdiğin linkteki driver aktif etti.

Şaka gibi gerçekten koskoca Asus ya yanlış driverı listeye ekliyor ya da driver setup dosyası bozuk. Tekrardan teşekkürler.

Not: Çok düşük bir ihtimal de olsa kurmama sebebi Windows 11 kurulumunda komut sistemiyle OOBE\BYPASSNRO komutunu yazmamdır bilemiyorum.

Hocam çok teşekkürler. Ben de arkadaş gibi ASUS TUF B650 Plus Wi-Fi anakart aldım. Tüm dirverları kurdum. Bu lanet Wireless driverı hiçbir şekilde kurulmuyordu. Hatta telefonu internet olarak bilgisayara bağladım Windows dahi kurmadı. Senin verdiğin linkteki driver aktif etti.

Şaka gibi gerçekten koskoca ASUS'ya yanlış driverı listeye ekliyor ya da driver setup dosyası bozuk. Tekrardan teşekkürler.

Not: Çok düşük bir ihtimal de olsa kurmama sebebi Windows 11 kurulumunda komut sistemiyle OOBE\BYPASSNRO komutunu yazmamdır bilemiyorum.

Rica ederim hocam ürün sitesinde bazen bu şekilde hatalı sürücüler olabiliyor veya belli bir süre sonra güncellenmediği için eski sürücüler kalabiliyor. Belki desteği kesilmiş sürücü de olabilir çünkü BIOS dışında fazla güncelleme yapmayabiliyorlar. Sorununuzu çözdüğüne sevindim.

Geri
Yukarı