TUF laptopta Lenovo Energy Management tarzı bir uygulama var mı?

MeanIt

Centipat
Daha fazla  
Selam. TUF A15 FA507NV kullanıyorum. Önceki 10 yıllık Lenovo laptopta Energy Management diye bir uygulama vardı. Toz temizleme özelliği ve batarya wear level sıfırlaması özellikleri vs içeriyordu. TUF için de böyle bir uygulama var mıdır?
resim_2023-08-10_105319555.png

Son düzenleme:
Güç planı için Armoury Crate, Pil bakımı için My Asus, Güç tasarrufu içinse Windows'un güç ve pil ayarlarında güç tasarrufu var.
Amacım bataryamdaki %3 wear leveli bir nebze düşürebilmek ve toz temizliği tarzı bir şşey var mıdır onu bulmaktı teşekkürler. AC ve windows güç ve pil bölümünü sıklıkla kullanıyorum. MyASUS da yüklerim.

Hocam peki şu ayarı sizce aktif etmeli miyim? Kullandığım cihaz yeni nesil olduğundan prize takılı kalsa bile batarya %100 olduktan sonra batarya üzerinden akış gerçekleşmiyor ama.
resim_2023-08-10_121821353.png

Son düzenleme:
Amacım bataryamdaki %3 wear leveli bir nebze düşürebilmek ve toz temizliği tarzı bir şşey var mıdır onu bulmaktı teşekkürler. AC ve windows güç ve pil bölümünü sıklıkla kullanıyorum. MyASUS da yüklerim.

Hocam peki şu ayarı sizce aktif etmeli miyim? Kullandığım cihaz yeni nesil olduğundan prize takılı kalsa bile batarya %100 olduktan sonra batarya üzerinden akış gerçekleşmiyor ama.Eki Görüntüle 1897046
Bu pil bakım modu iPhone telefonlarda da kullanılan bir şey. %80e kadar şarj edip şarjı kesiyor bu şekilde pil ömrü uzamış oluyor. Toz temizliği diye bir şey yok Asus'ta. Zaten Lenovo'dakinin de düzgün çalıştığını düşünmüyorum. İçini açıp temizlemeden toz temizliği olmaz.

Aynen, fan temizliğinin bende etkili olduğunu düşünmüyorum. (bendde lenova vardı) Aynı asustan kullanıyorum.Düşüncem manuel fan hızını arttırıp içerdeki tozu atabildiği kadarını attırmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı