Tulpar T5 V13.1 yük altında kendi kendine kapanıyor

exBrowser

Kilopat
2017 yılında aldığım Monster Tulpar T5 V13.1 dizüstü bilgisayarım son 2 senedir özellikle oyun oynarken kendi kendiliğine kapanıyor.
Kapanma aşamaları şu şekilde;

- Sol alttaki şarj ledi yanıp sönüyor.
- Fanlar son hıza geliyor. (Sıcaklık konusunu bazen fanlar soğuk üflediği için eledim)
- 20 saniye gibi bir süre bekliyor.
- Sonra aniden kapanıyor.

Bilgisayarı teknik servise yolladığımda ise bizim testlerimizde hiç kapanma olmadı diyerek geri gönderdiler. (Acaba sorun şarj aletinde mi?)
Yardımcı olabilecek veya önceden bu sorunu yaşamış arkadaşlar var mı?

2017 yılında aldığım Monster Tulpar T5 V13.1 dizüstü bilgisayarım son 2 senedir özellikle oyun oynarken kendi kendiliğine kapanıyor.
Kapanma aşamaları şu şekilde;

- Sol alttaki şarj ledi yanıp sönüyor.
- Fanlar son hıza geliyor. (Sıcaklık konusunu bazen fanlar soğuk üflediği için eledim)
- 20 saniye gibi bir süre bekliyor.
- Sonra aniden kapanıyor.

Bilgisayarı teknik servise yolladığımda ise bizim testlerimizde hiç kapanma olmadı diyerek geri gönderdiler. (Acaba sorun şarj aletinde mi?)
Yardımcı olabilecek veya önceden bu sorunu yaşamış arkadaşlar var mı?
Adaptör orjinal mı?

1 ay önce felan temizledim en son, termal macununu yenilememiştim ama ondan olabilir mi sorun?
Fan hızını sıcaklığa gore kendi ayarlıyor son hiza ulasiyorsa fan cabalasada soguyamiyor demektir. Macun ne kadar zamandir değişmedi 2 yildir degismediyse kesin ondandir. Yoksa aklima bir sepeb gelmiyor daha bilgili biri cevaplasa daha iyi olur.

Fan hızını sıcaklığa gore kendi ayarlıyor son hiza ulasiyorsa fan cabalasada soguyamiyor demektir. Macun ne kadar zamandir değişmedi 2 yildir degismediyse kesin ondandir. Yoksa aklima bir sepeb gelmiyor daha bilgili biri cevaplasa daha iyi olur.
2 yıldır değişmedi değil değişti 6-7 ay önce, fan son hızda soğuk üflüyor diye not düşmüştüm

Geri
Yukarı