TULPAR T5 V7.3 vs TULPAR T7 V5.3 vs TULPAR T7 V5.4

MehmetKURTR

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle şuan ki laptop markamın MSI GE70 olduğunu söyleyeyim ve oynadığım oyunda FPS düşüklüğünden artık çıldırmadan değiştirmek istiyorum ayrıca daha güncel bişi istememde etken. ( kişisel olarak kimseye MSI önermiyorum VAİO bile daha yüksek FPS veriyor )

Şuanlık düşündüğüm marka Monster Tulpar serisi aşağıda 3 link var bunlar hakkında görüşleriniz almak extra bişi olmalı mı gibi aklımdaki sorulara cevap bulmak isterim

MONSTER® TULPAR T5 V7.3 15.6"

MONSTER® TULPAR T7 V5.3 17.3"

MONSTER® TULPAR T7 V5.4 17.3"

Aklımda bunlar var ve şuanlık 7.000TL hazırım var max 7.500TL kadar giderim sanırım ama eğer 3. link de olan pc çok önerir seniz 7.700TL çıkabilirim. Bu arada laptop tercihim çok seyahat ediyorum ve oyun çok oynayan biriyim kesinlikle şuan ki gibi FPS düşüklüğü istemiyorum artık çok fazla canımı sıkıyor. MSI gibi bir markadan 10 FPS almam .. Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
VAIO bile daha fazla FPS veriyo :ROFL:Elimde GT72S var çatır çutur herşeyi oynuyorum. GE70 diyorsun eski laptop. GTX850 ile tabiki milyon fps alamayacaksın. MSI bilgisayarlar monsterlardan birçok yönden daha üstün arkadaşlar aldanmayın (y)

Bir bilgisayara 7000tl para mı vericeksin :S
Az dışarı çık bir dolaş oyun bağımlısı olmuşunuz. Oyun için 7000tl yi gözün kapalı mı vericeksin!?
Ama Monster Tulpar T5 V7.3 ile T7 5.3 arasında ekran farkı var. A5, T5 15.6 inch A7, T7 gibi olanlar 17.3 inch.
Eğerki 7000tl 8000tl lere çıkarım dersen Monster Tulpar A7 V5.4 daha iyi belleği gerek 16gb. Gerek ekran kartı V5.3 den daha yüksek. Tabi şuan yazan fiyatlar freedos hali. Sepete ekleyip özelleştirir isen fiyat değşebilir.

Bir bilgisayara 7000tl para mı vericeksin :S
Az dışarı çık bir dolaş oyun bağımlısı olmuşunuz. Oyun için 7000tl yi gözün kapalı mı vericeksin!?
Ama Monster Tulpar T5 V7.3 ile T7 5.3 arasında ekran farkı var. A5, T5 15.6 inch A7, T7 gibi olanlar 17.3 inch.
Eğerki 7000tl 8000tl lere çıkarım dersen Monster Tulpar A7 V5.4 daha iyi belleği gerek 16gb. Gerek ekran kartı V5.3 den daha yüksek. Tabi şuan yazan fiyatlar freedos hali. Sepete ekleyip özelleştirir isen fiyat değşebilir.

Sizin kişisel yargınızı istemedim, buna gerekte duymuyorum. Ben zevk aldığım bir şey için para harcamaya çekinmem teknoloji, oyunlar vb.. Beni mutlu eden şeyler o yüzden şimdi 7000TL beklersem bir kaç ay 7000 değil 10000TL yine verebilirim.. Buna karşı bir sorunun varsa daha açık yazabilirsin yoksa bu tarz cümleler kurmamalısın .
Monster Tulpar A7 V5.4 daha iyi olduğunu görünüyor zaten ama fiyat/performans olarak bana dengeli gelmedi. Eğer kullanan, kullanmış varsa yada Monster markasını yakından bilen biri ve o model hakkında fiyat/performans olarak dengeli ve benim isteklerimi karşılayabileceğini belirtirse düşüneceğim.
Görüşünüz için teşekkürler.

VAIO bile daha fazla FPS veriyo :ROFL:Elimde GT72S var çatır çutur herşeyi oynuyorum. GE70 diyorsun eski laptop. GTX850 ile tabiki milyon fps alamayacaksın. MSI bilgisayarlar monsterlardan birçok yönden daha üstün arkadaşlar aldanmayın (y)
Dostum valla anlamış değilim :D. VAIO özelliklerine baktım, her şekilde kullandığım laptop daha iyi ama gel gelelim ki ben 30, VAIO ise 50 FPS elde ediyor.:LOL:

Eğer kullanan, kullanmış varsa yada Monster markasını yakından bilen biri ve o model hakkında fiyat/performans olarak dengeli ve benim isteklerimi karşılayabileceğini belirtirse düşüneceğim.

Sizin gibi parayı gözü kapalı vericek çok kişi yoktur. Tabi o kadar parayı verip vermek sizin elinizde. Ama ben şuan emektar bilisayar kullanıcısıyım. 200tl lik ssd yi alıcak parayı biriktir iken, siz 7000tl leri gözünüz kapalı vericeğinizi görünce şaşırdım. Ülkenin durumu zaten belli. Bence o kadar para vermenize gerek yok. Hem saatlerce de bilgisayar oynamayın yoksa 1 hafta sonra "12 saat bilgisayar oynadı öldü" gibi bir habere konuk olabilirsiniz.
Neyse soruya dönmek gerekir ise. Para sıkıntınız yok ise kesinlikle Tulpar A7 V5.4 öneririm.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı