Tulpar T6 v1.1.216" alınır mı?

Bütçe
50000
Alınır güzel bir laptop ayrica servisi diger laptop markalarina gore daha çözüm odaklı.

Bu laptop sizce nasıldır?
Ekran kartı kaç watt, darboğaz yapar mı?
Önermiyorsanız bunun yerine 45-55k civarında laptop öneriniz var mıdır?

Bu fiyata alınmaz bence ama yine de bu işin çok uzmanı değilim sadece yakınlarımda Monster'dan yakınan çok insan var ısınma ve fan sesinin fazla olması gibi problemleri olduğu söyleniyor ama 55 bine daha iyileri var diye biliyorum. Ayrıca darboğaz yapmaz laptoplar yapmayacak şekilde tasarlanır. 4070 laptop sürümünde zaten masaüstüne göre bayağı bir performans kaybı var. 4060 laptop, masaüstü versiyonuyla birebir aynı çipi kullandığı için 4070 laptopa bayağı yakın performans veriyor. Mesela Cyberpunk 2077'de 4060 laptopla 80 FPS civarı alıyorsan 4070 laptopla 87-88 FPS alıyorsun diye biliyorum. Çoğu oyunun ortalaması alınırsa fark yaklaşık %10-%15 arası diye biliyorum ve bu fark için 20 bin tl daha verilir mi? Bilemiyorum.

Bu güzelmis. Hemde 2k ekran.

bu baya iyi duruyor bunu alıyorum galiba başka önerisi olan var mı?

Yine yeni bir Monster siparişi verirken aynı konulara denk geldim ve artık gülerek yazmak zorunda hissediyorum kendimi. 2.5 sene önce aldığım ve bu zaman diliminde Ethereum kazmasından sabahlara kadar her tülü oyunlar oynamasına kadar içinden geçtiğim laptopumu eşime devredip Tulpar T6 V1.1.2 siparişi verdim. Ethereum kazımı yaptığım diğer masaüstü GeForce 3070 makinemde artık oyun oynanamıyor (mavi ekran) iken Monster şu geçen 2.5 yılda herhangi bir nedenden dolayı donmadı bile!
Monster'dan önce sırasıyla 1XMSI, 6XLenovo, 1XMonster, 1XMonster kullanmış ve IBM laptop servisinden yıllarca çalışmış birisi olarak yazıyorum. Önceki Monster bilgisayarım istsinasız her yönden bu markalardan üstündü. Umarım aynı kalite devam ediyordur.

Bu laptop sizce nasıldır?
Ekran kartı kaç watt, darboğaz yapar mı?
Önermiyorsanız bunun yerine 45-55k civarında laptop öneriniz var mıdır?

Alinir tabii hocam arkadaşım kullaniyor gayet memnun ısınma sorunu falan yok gozun kapali direk al.

Yeni konular

Geri
Yukarı