Turbo Boost açıldığında laptop sıcaklıkları artıyor

bulutsama

Hectopat
Laptopta Turbo Boost açtığım zaman sıcaklık ansızın 100 derecelere çıkıyor gözüküyor ancak elimi kasaya koyduğumda herhangi bir sıcaklık hissetmiyorum. Turbo açık ve kapalı, tek fark çok küçük bir fan sesi artması.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopta Turbo Boost açtığım zaman sıcaklık ansızın 100 derecelere çıkıyor gözüküyor ancak elimi kasaya koyduğumda herhangi bir sıcaklık hissetmiyorum. Turbo açık ve kapalı, tek fark çok küçük bir fan sesi artması.
Normal. CPU Frekansı son seviyelere çıkıyor çünkü.

Kasa belirli bir süre bekledikten sonra tamamen ısınacaktır diye tahmin ediyorum. O nedenle pek bir fark hissetmiyor olabilirsiniz belki.

Sıcaklığın artması normal ama boşta falan ise 100 derece de sıkıntı olur.

Turbo modu oynadığın oyuna daha fazla işlemci kullanımı veriyor ve o yüzden işlemci kulalnımı ne kadar coksa o kadar ısınma oluşacaktır. Boşta 100 derece değer gösteriyorsa bir sıkıntı var demek ki.

Boşta değil oyun açıkken 1 saattir Turbo'da oyun oynuyorum ve hala sıcaklık 100 derece göstermesine rağmen kasa 60 derece sıcaklıkla aynı.
Sistem özelliklerini belirtir misiniz?

Selam, Intel'in internet sitesinde işlemcinizin maximum 100 dereceye dayandığı gösteriliyor. 100 dereceyi geçtiği anda kendini korumak için kapanmaktadır fakat siz yine de bana kalırsa ya manuel olarak ayarlayın ya da Turbo ayarını kapatın. Size kalmış.

1678391751221.png

1678391757903.png

Buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Selam, Intel'in internet sitesinde işlemcinizin maximum 100 dereceye dayandığı gösteriliyor. 100 dereceyi geçtiği anda kendini korumak için kapanmaktadır fakat siz yine de bana kalırsa ya manuel olarak ayarlayın ya da Turbo ayarını kapatın. Size kalmış.

Eki Görüntüle 1696134

Eki Görüntüle 1696135

Buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Anlıyorum sıcaklık 100 derece göstermesine rağmen laptopun kasası o kadar sıcak değil sorun burada zaten.

Geri
Yukarı