Turgut Özal ve Mesut Yılmaz'ın kullandığı gözlükler tam olarak ne model olarak geçiyor?

Mesut Yılmaz için: Kemik gözlük, şeffaf kemik, 2000'lerden sonra çerçevesiz titanyumlara geçmişti. En azından biz üniversitede çizim yaparken atölyeye gelip ziyaret ettiğinde titanyum vardı yüzünde.

Mesut yılmaz için: Kemik gözlük, şeffaf kemik, 2000'lerden sonra çerçevesiz titanyumlara geçmişti. En azından biz üniversitede çizim yaparken atölyeye gelip ziyaret ettiğinde titanyum vardı yüzünde.
Çok teşekkürler
Yani 2000 öncesinde ilk attığım görseldeki tarz 2000 sonrası 2. görseldeki gibi değil mi?

Ve yuvarlak mı oval mi yoksa köşeli miydi genelde ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-03-10-18-16-00-629_com.google.android.googlequicksearchbox~2.jpg
    Screenshot_2024-03-10-18-16-00-629_com.google.android.googlequicksearchbox~2.jpg
    136,1 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_2024-03-10-18-16-19-211_com.google.android.googlequicksearchbox~2.jpg
    Screenshot_2024-03-10-18-16-19-211_com.google.android.googlequicksearchbox~2.jpg
    112 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Çok teşekkürler
Yani 2000 öncesinde ilk attığım görseldeki tarz 2000 sonrası 2. görseldeki gibi değil mi?

Ve yuvarlak mı oval mi yoksa köşeli miydi genelde ?
2000 sonrası üretimlerde kemik gözlüğün muhtemelen cam teknolojisi inceldiği için çerçevesi de inceldi. Eskilerin kenar radyusları daha sivri veya verev, dikmeleri ise daha düzdü.

Şimdikiler içinde Persol markasının 2010 serilerinde o türlere akın bir çerçeve hatırlıyorum ancak şu an ne durumda bilemiyorum.

2000 sonrası üretimlerde kemik gözlüğün muhtemelen cam teknolojisi inceldiği için çerçevesi de inceldi. Eskilerin kenar radyusları daha sivri veya verev, dikmeleri ise daha düzdü.

Şimdikiler içinde Persol markasının 2010 serilerinde o türlere akın bir çerçeve hatırlıyorum ancak şu an ne durumda bilemiyorum.
Çok Teşekkürler, sizi meşgul ediyorum ama radyusun sivri ve verev olması ve dikmenin düz olması ne oluyor acaba

Çok Teşekkürler, sizi meşgul ediyorum ama radyusun sivri ve verev olması ve dikmenin düz olması ne oluyor acaba
1710086282507.png

Sağdaki büyük olanın daha kalın çerçeveli (yeşil sap mesela 1.5 kat kalınlığında olabilir), camlar eski tip daha kalın, burun üstü alın önü köprüsü daha kalın, pembedeki dönüş yerleri birleşimleri daha köşeli şimdikine göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı