Turkcell 28 gün önce kullanılan numarayı verdi

synester

Centipat
Daha fazla  
4.03.2023 tarihinde Turkcell'den faturalı hat aldım. WhatsApp'ta numara değişikliği yapmaya çalıştığımda bu numara WhatsApp tarafından kullanımı devre dışı bırakılmıştır uyarısı çıktı. Başka bir telefondan yeni hattımın numarasını kaydedip ne çıktığına baktım ve yabancı bir dilde yazılmış (İngilizce ya da başka bir değil Slovakça diye bir dilde yazılmış) gördüm ve profil fotoğrafındada bir köpek vardı. Numaranın son görülme tarihi 06.02.2023.
Bunların üzerine Turkcell'i aradım numara değişim talebi istedim bana 67 Türk lirası gibi bir rakam ödemem gerektiğini söylediler ancak ben bunu isteğim dışında mecbur olarak ve onların bu hatası yüzünden yapmak zorunda kalıyorum. Turkcell'e de şikayet kaydı açtım ama numara ile ilgili illegal şeyler yapılmış işe başımın yanmasından korkuyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

Dosya Ekleri

• AF5345E7-E825-4375-990D-951CD7B8B8C0.jpeg
    AF5345E7-E825-4375-990D-951CD7B8B8C0.jpeg
    118,2 KB · Görüntüleme: 130
Numaralar hemen yeniden satılamıyor. Hattın eski sahibi hat iptalinden sonra WhatsApp üzerinde numarasını kullanmaya devam etmiş gibi duruyor. Numara güncelleme sorumluluğu hat sahibinde. WhatsApp üzerinde ilgili hesabı sildirip yeni hesap açabilirsiniz.

Not: Deprem bölgesinde yaşayan biri olabilir. En son 6 Şubat'ta aktif olmuş. :(

4.03.2023 tarihinde Turkcell'den faturalı hat aldım. WhatsApp'ta numara değişikliği yapmaya çalıştığımda bu numara WhatsApp tarafından kullanımı devre dışı bırakılmıştır uyarısı çıktı. Başka bir telefondan yeni hattımın numarasını kaydedip ne çıktığına baktım ve yabancı bir dilde yazılmış (İngilizce ya da başka bir değil slovakça diye bir dilde yazılmış) gördüm ve profil fotoğrafındada bir köpek vardı. Numaranın son görülme tarihi 06.02.2023.
Bunların üzerine Turkcell'i aradım numara değişim talebi istedim bana 67 Türk lirası gibi bir rakam ödemem gerektiğini söylediler ancak ben bunu isteğim dışında mecbur olarak ve onların bu hatası yüzünden yapmak zorunda kalıyorum. Turkcell'e de şikayet kaydı açtım ama numara ile ilgili illegal şeyler yapılmış işe başımın yanmasından korkuyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

Hat tamamen devre dışı kalmadan sanırım bu süre bir sene satışı yapılamaz.
Ama @Tim dediği gibi sadece WhatsApp'ten kullanılmış olabilir.
Sonrasında WhatsApp uyanmış ve hattı kapatmış.
İllegal bir durum olmaz hat sahibini kontrol ederler rahat olun ama birileri tarafından aranabilirsiniz X kişiyi aramıştım diye.

Geri
Yukarı