TurkNet DNS hatası nasıl çözülür?

XPLSG

Megapat
Makaleler
6
Merhaba 1 2 aydır TurkNet kullanıyorum ve kullandığımdan beri DNS hatası veriyor bunu nasıl çözeceğim?
DNS olarak 1.1.1.1 1.0.0.1 kullandım aynı 4.4.4.4 4.4.2.2 miydi o vardı onları denedim Quad9zuda denedim ve otomatik DNS'yi de denedim bir türlü çözemedim.
Bu hatayı ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı hep DNS hatası veriyor. Lütfen bilenler yazsın bu arada indirmede hiçbir sorunum yok direkt iniyor. Hatta bugün rekorumu kırdım Steam 8.3 mb/sn gördüm ama çözülmüyor.
Bu arada VDSL2 vardır santral uzaklığı 124 metre.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla hesap ayarlarında aile profili tarzı bir şey vardı. Bende karşılaşmıştım aynı problem ile onu kapatinca bir daha olmadi.

2 gün önce aynı sorun başladı, Cloudflare DNS'i engellemişler, otomatiğe alınca düzeldi. Güvenli internet ayarı zaten kapalı. Durup dururken başladı. TurkNet de sansürlü olmuş aynı Superonline gibi.

2 gün önce aynı sorun başladı, cloudflare DNS'i engellemişler, otomatiğe alınca düzeldi. Güvenli internet ayarı zaten kapalı. Durup dururken başladı. TurkNet'de sansürlü olmuş aynı Superonline gibi.

Cloudflare DNS ile TurkNet kullanıyorum, ben bir sıkıntı yaşamıyorum.

Geri
Yukarı