Çözüldü TurkNet servis sağlayıcısından alınan hızlar son birkaç gündür düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DemonSlayerx

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
[RTX 2070 SUPER ROG STRIX OC] [R5 5600X] [4x8/32GB 3600MHz]
Merhaba herkese,

Bundan birkaç ay önceye kadar internet indirme hızım 110-120 Mbps civarındaydı. Birkaç gündür yaptığım testlerde 94 Mbps civarında takılıyor. Türk Telekom altaypısı ile eve kadar gelen fiber TurkNet internetim var. Daha önce bu hızlara düştüğünde modemi "reboot" etmek hızın yükselmesini sağlıyordu, ancak durum artık böyle değil.

Benzer kurulumu olan arkadaşlar internet hızlarını paylaşabilir mi?

Çözüm
5 GHz ile modemin yanında test yapıp ekran görüntüsü atar mısın?
Evet hocam onu yapmaya gitmiştim ben de. Birinci modemin yanında iPhone 5Ghz ile 110down /24up alabildim. Ben interneti ethernet kablosuyla üst kata uzatıyorum ve burada interneti dağıtmak için ikinci bir router kullanıyorum. Sorun bu router da olmalı.

Daha önce yaşadığım problemlerde hep birinci modemi reboot ettiğimde çözüyordum. Benzer sorun aynı çözümü deneyip olmayınca afalladım.

Biraz önce ikinci modemi reboot edip tekrar hız testi yaptım. Ve internetim düzeldi. Teşekkürler
Eve kadar fiber, yani; FTTH'de hız düşmesi olmaz. Büyük ihtimal bulunduğun bölgedeki olt sisteminde arıza vardır veya kapasite artık yetmiyordur. Turknet, bu hız düşmesi hakkında sana nasıl bir bilgi verdi?

Eğer kablolu yapıyorsan Wi-Fi 5 GHz ile test yap modemin yanında.

Bazı fiber kullanan kullanıcılar 110 120 Mbps alırken bazıları 94 Mbps sınırına takılıyor.

Eğer kablolu yapıyorsan Wi-Fi 5 GHz ile test yap modemin yanında.

Bazı fiber kullanan kullanıcılar 110 120 Mbps alırken bazıları 94 Mbps sınırına takılıyor.
94mbit sınırı 2022 de kalktı. 120mbps'yi Huawei olt'ye bağlı olanlar alıyordu. Nokia olt'lerde 94mbit sınırı vardı 2022'de artık 112mbps alıyorlar.

5 GHz ile modemin yanında test yapıp ekran görüntüsü atar mısın?
Evet hocam onu yapmaya gitmiştim ben de. Birinci modemin yanında iPhone 5Ghz ile 110down /24up alabildim. Ben interneti ethernet kablosuyla üst kata uzatıyorum ve burada interneti dağıtmak için ikinci bir router kullanıyorum. Sorun bu router da olmalı.

Daha önce yaşadığım problemlerde hep birinci modemi reboot ettiğimde çözüyordum. Benzer sorun aynı çözümü deneyip olmayınca afalladım.

Biraz önce ikinci modemi reboot edip tekrar hız testi yaptım. Ve internetim düzeldi. Teşekkürler

Çözüm

Geri
Yukarı