TurkNet VDSL mi Superonline fiber mi?

Nobilium

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık bir aydır TurkNet 100Mbps VDSL paketini kullanıyorum. Bu aralar caddede fiber çalışmaları var. 2 hafta önce Turkcell fiber çalışıyordu, şu an da Türk Telekom çalışıyor. 2 haftanın ardından şu anda Superonline bina içinde dairelere fiber çekiyor, gürültüden dolayi bir sorayim dedim çalişana da fiber bağlıyoruz dairelere dedi. Sorum şu ki: TurkNet'ten, bu yeni bağlanan Superonline fibere geçmeli miyim? Veya Türk Telekom'un da dairelere fiber çekmesini bekleyip Türk Telekom ya da Türk Telekom fiber altyapisi kullanan diğer internet sağlayıcılarına mı başvurayım? Bu arada santral mesafem 2M gosteriyor ve bina içerisinde Superonline fiber kutusu + Türk Telekom fiber kutusu var.

Fiber demek yüksek hız alacaksınız demek değil. Maalesef insanları böyle kandırıyorlar. Fiber diyorlar verdikleri hız 24 Mbps bilemedin 50 falan. Yani hıza göre ne fiyat ödeyeceksiniz bunu ölçüp biçin. Eğer 100 Mbps Süperonlie'da daha ucuza gelecekse o zaman tercih edilebilir.

Son düzenleme:
Turkcell Superonline'ın 1.000 Mbps hızlı kampanyasıyla ilgilenebilirsiniz. Ben kullanıyorum ve genel olarak memnunum, ethernet ile bağlandığımda vaat edilen hıza çok yakın hızlar alıyorum. Eğer düşük hızlı bir tarife alacaksanız bence fibere geçmeye çok da değmez.

Merhaba, yaklaşık bir aydır TurkNet 100Mbps VDSL paketini kullanıyorum. Bu aralar caddede fiber çalışmaları var. 2 hafta önce Turkcell fiber çalışıyordu, şu an da Türk Telekom çalışıyor. 2 haftanın ardından şu anda Superonline bina içinde dairelere fiber çekiyor, gürültüden dolayi bir sorayim dedim çalişana da fiber bağlıyoruz dairelere dedi. Sorum şu ki: TurkNet'ten, bu yeni bağlanan Superonline fibere geçmeli miyim? Veya Türk Telekom'un da dairelere fiber çekmesini bekleyip Türk Telekom'ya da Türk Telekom fiber altyapisi kullanan diğer internet sağlayıcılarına mı başvurayım? Bu arada santral mesafem 2M gosteriyor ve bina içerisinde Superonline fiber kutusu + Türk Telekom fiber kutusu var.

Superonline fiberin 500Mbps paketi 250 TL idi istersen ona geç avantajlı bence.

Fiber demek yüksek hız alacaksınız demek değil. Maalesef insanları böyle kandırıyorlar. Fiber diyorlar verdikleri hız 24 Mbps bilemedin 50 falan. Yani hıza göre ne fiyat ödeyeceksiniz bunu ölçüp biçin. Eğer 100 Mbps Süperonlie'da daha ucuza gelecekse o zaman tercih edilebilir.
Tabiki daha pahali gelir bir de 24 ay taahutu var sanırım. Onun yerine milennicom alsam nasil olur onlar da fiber altyapisi kullaniyor superonline'nin.

Turkcell Superonline'ın 1.000 Mbps hızlı kampanyasıyla ilgilenebilirsiniz. Ben kullanıyorum ve genel olarak memnunum, ethernet ile bağlandığımda vaat edilen hıza çok yakın hızlar alıyorum. Eğer düşük hızlı bir tarife alacaksanız bence fibere geçmeye çok da değmez.
Çok pahali açıkçası o kadar para verek istemem. Turknetin gigafiberi olsa 130gibi bir fiyat makul ama.

Superonline fiberin 500Mbps paketi 250 TL idi istersen ona geç avantajlı bence.
Olabilir ona bi bakayim.

Eğer 100 Mbps'e yakın bir hız alıyorsanız uğraşmaya değmez derim. Onun dışında Millenicom kötü bir firma değil. Tercih edilebilir.

Kablolu baglaniyorum PC'ye, 11-12 download aliyorum saniyede.

Bugün bina girişine bu afişi asmişlar. Arayip bilgi aldim. 100megabit kampanya ile 220TL 12 ay taahhüt, 500megabit 350TL ilk ay ücretsiz 12 ay taahhütlu. 500megabit bana sıcak geldi ama fiyatta aile ile anlasamazsam 100megabit fiber internete 220TL taahhütle baglanmak bedava degil mi?

@Singua @HakanCT @Rubik's Cube @zibizeretta ne dersiniz?

500 megabit paketi aldım, 1000MEGAbit vermiş adamlar umarım fix yemez😁

Dosya Ekleri

• received_1210942783168015.jpg
    received_1210942783168015.jpg
    198,4 KB · Görüntüleme: 41
  • 1667913120378.png
    1667913120378.png
    15,1 KB · Görüntüleme: 35
Kablolu baglaniyorum PC'ye, 11-12 download aliyorum saniyede.

Bugün bina girişine bu afişi asmişlar. Arayip bilgi aldim. 100megabit kampanya ile 220TL 12 ay taahhüt, 500megabit 350TL ilk ay ücretsiz 12 ay taahhütlu. 500megabit bana sıcak geldi ama fiyatta aile ile anlasamazsam 100megabit fiber internete 220TL taahhütle baglanmak bedava degil mi?

@Singua @HakanCT @Rubik's Cube @zibizeretta ne dersiniz?

500 megabit paketi aldım, 1000MEGAbit vermiş adamlar umarım fix yemez😁

Fix yemesinden ziyade faturaya yansımaz umarım hocam çok şanslısınız faturaya yansımaz ise.

100megabit fiber internete 220TL taahhütle baglanmak bedava degil mi?
Hayır değil. Netspeed, Millenicom, TürkNet veya Comnet gibi yerler çok daha uyguna veriyor aynı hızı.

Edit: Siz 1000 Mbps almışsınız tamam şimdi anladım. Ben de diyorum niye bu kadar heyecanlı heyecanlı anlatıyor gayet normal hızlar bunlar. 😃 Evet bu hız için güzel bir fiyat. Güle güle kullanın.

Bir edit daha: Ah şu simetrik internet ah yaktın bizi. 55 Mbps yükleme az değil tamam onu bulamayanlar da var ama ya ne olacak simetrik olsa? Sunucu mu bağlayacağız evimize? Yapın şunu simetrik artık ya.

Geri
Yukarı