TurkNet VDSL'den fibere geçiş

curiousoftech

Kilopat
Merhaba dostlar. Bugün sorguladığımda dairemde fiber altyapı görünür duruma gelmiş. Ben şu an VDSL kullanıyorum. Fibere en basit şekilde nasıl geçiş yaparım? Fiber ücreti 140TL diye biliyorum ve ücretsiz model sağlıyorlar sanırım. TurkNet uygulaması üzerinden paket değişikliği yapmaya kalktım fakat şu an 75Mbps olarak kullandığım paketi 35Mbps'e downgrade etti. Tabii ben bu işlemi iptal ettim. Kısacası benim sorum VDSL'den Fiber'e nasıl geçebiliriz?

Binanızda GigaFiber var mı kontrol edin yoksa TurkNet 100Mbps üzeri vermiyor ortak altyapı üzerinden maalesef eğer varsa diğer arkadaşların dediği gibi destek kaydı oluşturmanız yeterli.

1671791430193.png

Fiber görünüyor 100mbps. Gigafiber 4-8 hafta içinde gelecek dediler telefon konuşmasında. Türk telekom fiber altyapı sağlayıcısı. Onlar sizi arayıp bilgilendirecek ve onay isteyecek tarzı bir şey söylediler. Bu bahsettikleri süreç ne kadar sürer? Birebir deneyimleyen biri varsa paylaşabilir mi? Bana en az 1 hafta dönmeyecekler gibi geliyor...

@Recep Baltaş Nasıl bir yol izlemeliyim Recep Bey? VDSL'den Fiber'e geçiş videonuzda öncelikle aboneliğiniz iptal edip ardından Fiber'e tekrar başvuru yaptığınızdan bahsetmiştiniz. Benim durumumda ne yapmam gerekiyor? Turknet ile konuştuğumda Türk Telekom yetkilileri sizle iletişime geçene kadar beklemeniz gerek dedi.

@500498 @TurkNet Destek Ayşegül

TurkNet ile konuştuğunda Telekom yetkililerini bekleyin dediyse altyapınıza Telekom fiber gelmiş Telekom'dan gelen çalışanlar dairenize kadar kablo ve modem bırakacaklar bekleyeceksiniz sadece ve Max 100 Mbps alabilirsin.

Konuyu hortlatıyorum. An itibarıyla Türk Telekom fiber kutusu takılmış vaziyette. Güzel bir kablolama yapılmış binanın elektrik odasında. Yani kablolama ve kutu halloldu. Goknet üzerinden altyapı sorgusu yaptığımda dairemde FTTX-V1(GPON) görüntülüyorum. Bundan sonra süreç nasıl ilerliyor? Aralıktan beridir fiber gelmesini bekliyorum. Tahmini ne zaman evime fiber gelir? Direkt mevcut paket (75Mbps VDSL) üzerinden paket değişikliği yapıyorum. Kullandığımı iptal edip geçmiyorum. Eğer o yöntemle çok daha kısa sürede ulaşabiliyorsam, düşünebilirim. Fakat bunu yaparsam TurkNet değil de alternatif bir firmaya geçiş yapabilirim. Konu hakkında tecrübenizi aktarırsanız sevinirim.

@TurkNet Destek Ayşegül @500498

@Recep Baltaş

Konuyu hortlatıyorum. An itibarıyla Türk Telekom fiber kutusu takılmış vaziyette. Güzel bir kablolama yapılmış binanın elektrik odasında. Yani kablolama ve kutu halloldu. Goknet üzerinden altyapı sorgusu yaptığımda dairemde FTTX-V1(GPON) görüntülüyorum. Bundan sonra süreç nasıl ilerliyor? Aralıktan beridir fiber gelmesini bekliyorum. Tahmini ne zaman evime fiber gelir? Direkt mevcut paket (75Mbps VDSL) üzerinden paket değişikliği yapıyorum. Kullandığımı iptal edip geçmiyorum. Eğer o yöntemle çok daha kısa sürede ulaşabiliyorsam, düşünebilirim. Fakat bunu yaparsam TurkNet değil de alternatif bir firmaya geçiş yapabilirim. Konu hakkında tecrübenizi aktarırsanız sevinirim.

@TurkNet Destek Ayşegül @500498

@Recep Baltaş
Merhaba, TurkNet mevcut aboneliğiniz varsa oim üzerinden dönüşüm için destek kaydı oluşturabilirsiniz. İlgili ekipler kaydınızı işleme alarak sizinle iletişime geçecekler.

Geri
Yukarı