TurkNet'e geçilir mi?

Bakır altyapıda yüzde 30a kadar kayıp normal kabul ediliyor internet gittiğinde DSL ışığı yanıp sönüyor mu kontrol et ya da direk hat değerlerini at sorunun nerede olduğu anlaşılır hat değerlerine nasıl bakılacağını bilmiyorsan modemin markasını internette aratarak bulabilirsin örnek TP-Link modemlerde hat değerlerine bakma.
Bir dahaki kesinti yaşandığı zaman kontrol ederim. DSL ışığı yanarsa bu ne anlama geliyor ?

DSL ışığı yanıyorsa sorun ya internet sağlayıcıda ya da modemde eğer tek bir cihazda kopuyorsa cihazdada olabilir DSL ışığı yanıp sönüyorsa hattında sorun var hattında sorun olup olmadığını anlamak için hat değerlerini atabilirsin aslında.

Yok hız testi değil hat değerinden bahsediyorum yukarıda yazdım nasıl bakılacağına modem markan nedir?

Anladım o modem sorunlu biraz tarayıcıya ya da chromea 192.168.1.1 yaz kullanıcı adı şifre bölümü gelecek kullanıcı adı şifre modemin arkasında 192 ile başlayan yerin altında yazar sonra modem arayüzüne gireceksin DSL yazan yer var az aşağıya in ekran görüntüsü at.

Anladım o modem sorunlu biraz tarayıcıya ya da chromea 192.168.1.1 yaz kullanıcı adı şifre bölümü gelecek kullanıcı adı şifre modemin arkasında 192 ile başlayan yerin altında yazar sonra modem arayüzüne gireceksin DSL yazan yer var az aşağıya in ekran görüntüsü at.

Bundan mı bahsediyorsun?

Dosya Ekleri

• resim_2024-04-25_175911734.png
    resim_2024-04-25_175911734.png
    30,9 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleyen: Moderatör:
CRC basmış çok fazla yavaşlık falan hissediyor musun iç tesisatında sorun var büyük ihtimalle hat zayıflaman çok yüksek ama modem değerleri yanlış gösteriyorda olabilir.

Modemi yeniden başlatınca CRC 0 olur tekrar CRC basar dutdkloy.

Geri
Yukarı