TurkNet'e geçiş düşünceleri ve mevcut internet durumu

KınalıKuzu

Centipat
Daha fazla  
TTNET'en gayet memnunum ama acaba TurkNet'te daha mı ferah yaşarım düşüncesi mevcut.

Adresimi TurkNet'in altyapı sorgulamasında bakınca mevcut port yok yazıyor ama internetim var acaba yeni operatöre geçince internet gelmesi için bekleyecek miyim? (beklemek istemiyorum hızlı geçiş olmalı)

TTNET'e 35Mbps için 450 TL veriyorum (taahhüdüm bitti)

İnternet kesintisi yaşamadan geçiş yapma zorunluluğum var evde çok öğrenci var.

Şu an faturada DSL hizmeti veriliyor yazıyor ama kutuda fiber yazıyor ve eve kadar fiber kablo döşendi anlam veremedim.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an Millenicom'un sitesinden sorgulama yaptım 100Mbps desteklendiği yazıyor ben Millenicom'ya da TurkNet'e geçsem internet kesintisi yaşamadan anında geçiş yapabilecek miyim?

Şu an Millenicom'un sitesinden sorgulama yaptım 100Mbps desteklendiği yazıyor ben Millenicom'ya da TurkNet'e geçsem internet kesintisi yaşamadan anında geçiş yapabilecek miyim?
İnternet kesintisi yaşamazsin. Geçiş yaptiktan sonra sana kullanıcı adı ve şifre bilgisi SMS olarak gelir, modem ayarlarından gelen kullanıcı adını ve şifresini ppoe kısmına yazar, kullanırsın. Geçiş süreçleri tahmini 2-3 gün sürer. Fiber derken fttb olabilir. Modem ve yanında küçük cihaz var mı üstünde Türk Telekom yazılı? Eğer öyleyse o ftth'dir. Yani eve kadar fiber. Ama sadece tek modem var ise o fttb/VDSLdir.

İnternet kesintisi yaşamazsin. Geçiş yaptiktan sonra sana kullanıcı adı ve şifre bilgisi SMS olarak gelir, modem ayarlarından gelen kullanıcı adını ve şifresini PPoE kısmına yazar, kullanırsın. Geçiş süreçleri tahmini 2-3 gün sürer. Fiber derken FTTB olabilir. Modem ve yanında küçük cihaz var mı üstünde Türk Telekom yazılı? Eğer öyleyse o FTTH'dir. Yani eve kadar fiber. Ama sadece tek modem var ise o fttb/VDSLdir.

Evet ayrı olarak Huawei istasyon mevcut 1000MBPS modeme bağlı. Peki port sorunu falan yaşar mıyım port dolu çünkü binada.

Evet ayrı olarak Huawei istasyon mevcut 1000MBPS modeme bağlı. Peki port sorunu falan yaşar mıyım port dolu çünkü binada.
Altyapiniz ftth yani eve kadar Fiber. Fiberde port sorunu yaşanmaz. Akabinde zaten geçiş yapıyorsunuz, geçiş yaptığınız için port sorunu da olmaz (hem fiber hemde VDSL için) gönül rahatlığıyla geçiş yapabilirsiniz. Altyapiniz fiber, millenicom ve turknetin fiyatları fazla. Eğer Marmara bolgesindeysen fixnet, netbone gibi firmalara bakabilirsin daha uyguna gelir, fiberde zaten sıkıntı çıkmaz.

Altyapiniz FTTH yani eve kadar fiber. Fiberde port sorunu yaşanmaz. Akabinde zaten geçiş yapıyorsunuz, geçiş yaptığınız için port sorunu da olmaz (hem fiber hem de VDSL için) gönül rahatlığıyla geçiş yapabilirsiniz. Altyapiniz fiber, Millenicom ve TurkNet'in fiyatları fazla. Eğer Marmara bolgesindeysen FixNet, netbone gibi firmalara bakabilirsin daha uyguna gelir, fiberde zaten sıkıntı çıkmaz.

Şok Net gibi firmalar hakkında ne düşünüyorsunuz guvenilirlik açısından en iyisi ve en rahatı hangisidir ekonomik anlamda da.

Şok Net gibi firmalar hakkında ne düşünüyorsunuz guvenilirlik açısından en iyisi ve en rahatı hangisidir ekonomik anlamda da.
Soknet gibi firmaları önermem hocam. Yatırım yapan firmalar her zaman onceliktir. Mesela; fixnet,netbone,netmax gibi. Netmax biraz pahalı tabi. Mesela fixnet Edirne de olan bir firma ve dağıtımı edirneden yapar, yurt dışı çıkışları iyidir. Netbone İst. Merkezidir ve pop noktaları da İstanbul'da. İstanbul'dan çıkışı yapıp, diğer illere dağıtım yapar ayrica yatırım yapanda bir şirkettir. Sadece fatura sıkıntısı var hocam netbone'da onu bi çozemediler. Şoyle ki; faturalar mesela 3 ay gelmiyor, sonra toplu şekilde geliyor. 100mbit için konuşacak olursam suanki fiyatı 219 TL. (Aslında 209 TL fakat fiber altyapı olduğu için, 10 TL modem kira bedeli alıyor.) 200 mbps 299 TL. Fiyatları uygun. İstiyorsanız fixneti seçin, isterseniz netbone'u. Şunu unutmayın ki; sizin için en iyi iss olduğunuz bölgedeki iss'dir. (Marmara bölgesi için, Marmara bölgesinde merkezi/ofisi olan bir şirket diyebiliriz.)

Şok Net gibi firmaları önermem hocam. Yatırım yapan firmalar her zaman onceliktir. Mesela; FixNet, netbone, netmax gibi. Netmax biraz pahalı tabii. Mesela FixNet Edirne de olan bir firma ve dağıtımı Edirne'den yapar, yurt dışı çıkışları iyidir. Netbone ist. Merkezidir ve pop noktaları da İstanbul'da. İstanbul'dan çıkışı yapıp, diğer illere dağıtım yapar ayrica yatırım yapanda bir şirkettir. Sadece fatura sıkıntısı var hocam Netbone'da onu bir çozemediler. Şoyle ki; faturalar mesela 3 ay gelmiyor, sonra toplu şekilde geliyor. 100Mbit için konuşacak olursam şu anki fiyatı 219 TL. (aslında 209 TL fakat fiber altyapı olduğu için, 10 TL modem kira bedeli alıyor.) 200 Mbps 299 TL. Fiyatları uygun. İstiyorsanız FixNet'i seçin, isterseniz Netbone'u. Şunu unutmayın ki; sizin için en iyi ISS olduğunuz bölgedeki ISS'dir. (Marmara bölgesi için, Marmara bölgesinde merkezi/ofisi olan bir şirket diyebiliriz.)

Çok teşekkür ederim iyi ki varsınız an itibarıyla TurkNet'e başvuru yaptık TTNET bizi arkamızdan hançerlemez değil mi taahhüt bitti 450 TL fatura yansıdı fatura dışında halletmemiz gereken bir şey var mıdır noktayı koyalım artık hocam.

Çok teşekkür ederim iyi ki varsınız an itibarıyla TurkNet'e başvuru yaptık TTNET bizi arkamızdan hançerlemez değil mi taahhüt bitti 450 TL fatura yansıdı fatura dışında halletmemiz gereken bir şey var mıdır noktayı koyalım artık hocam.
Fatura dışında halletmeniz gereken bir durum yok. Herşeyi turknet halledecek. Turknet geçiş işlemini ttnet'e ilettikten sonra turknet'e ait kullanıcı adı ve şifre size SMS olarak gelecek. Fiber olduğu için otomatik olarak modem arayüzünden kendisi kullanıcı adı ve şifreyi yazabilir fakat siz yine de kontrol edin, turknetin verdiği kullanıcı adı ve şifre otomatik olarak girilmiş mi diye ([email protected] şeklinde yazacak size kullanıcı adı ve şifre geldikten sonra) TTNet taahhütü bitti fakat siz şuanda TTNet kullandığınız için cüzi miktarda fatura çıkabilir, emin konusamayiz bu durumda. Fakat çıksa bile cüzi bir miktar olur çünkü taahhütünüz bitmiş, turknet hızlı bir şekilde geçişi yapar muhtemelen.

TurkNet öneririm hocam başka operatörden geçiş seçeneği ile geçersen kurulum ücreti ödemezsin 500 TL'ye kadar cayma bedeli karşılıyorlar.

Geri
Yukarı