Twitch hesabında biriken para çekilmezse vergi ödenmek zorunda kalınır mı?

efkann

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, biraz araştırma yaptım ama net bir cevap bulamıyorum, vergi dairesini aramadan belki burada arayıp bilgi alanlar olmuştur diye konu açıp sormak istedim. Twitch'de iştirak kısmı yeni açıldı, para kazanmayı aktifleştirmeyi düşünüyorum ama hesabıma para çekmeyeceğim yani Twitch'de para biriksin dursun zaten çok bir şey kazanabileceğini sanmıyorum belki sonunda sıkılıp devam etmeyeceğim. Parayı hesabıma çekmediğim sürece vergi ödemek zorunda mıyım, iştirak sözleşmelerinde vergilerle alakalı formlar dolduruluyor o formları doldurunca otomatik olarak yeni bir sigorta, Bağ-Kur vs mi açılıyor, yoksa para kazanmayı aktif edip hesaba para çekmeye başlayınca şahıs şirketi kurup o şekilde mi Bağ-Kur vs açıp vergi ödemesini yapıyoruz? Yani kısaca ben para kazanmayı aktifleştirsem ama hesabıma para çekmesem, vergi ile alakalı bir sorun yaşamam değil mi? Yarın öbür gün bak abonelik gelmiş, bak bit atmışlar vs sorunu olmaz yani ben parayı hesabıma almadığım sürece değil mi?

Arkadaşlar merhaba, biraz araştırma yaptım ama net bir cevap bulamıyorum, vergi dairesini aramadan belki burada arayıp bilgi alanlar olmuştur diye konu açıp sormak istedim. Twitch'de iştirak kısmı yeni açıldı, para kazanmayı aktifleştirmeyi düşünüyorum ama hesabıma para çekmeyeceğim yani Twitch'de para biriksin dursun zaten çok bir şey kazanabileceğini sanmıyorum belki sonunda sıkılıp devam etmeyeceğim. Parayı hesabıma çekmediğim sürece vergi ödemek zorunda mıyım, iştirak sözleşmelerinde vergilerle alakalı formlar dolduruluyor o formları doldurunca otomatik olarak yeni bir sigorta, bağ-kur vs mi açılıyor, yoksa para kazanmayı aktif edip hesaba para çekmeye başlayınca şahıs şirketi kurup o şekilde mi bağ-kur vs açıp vergi ödemesini yapıyoruz? Yani kısaca ben para kazanmayı aktifleştirsem ama hesabıma para çekmesem, vergi ile alakalı bir sorun yaşamam değil mi? Yarın öbür gün bak abonelik gelmiş, bak bit atmışlar vs sorunu olmaz yani ben parayı hesabıma almadığım sürece değil mi?

Kazandığın paranın %80'i vergiye gider benden demesi :D

Yeni konular

Geri
Yukarı